24.10.2014

Letošní IChO

43. IChO Turecko, Ankara

Image 43. ročník Mezinárodní chemické olympiády proběhl na univerzitě v Ankaře ve dnech 9. – 18. 7. 2011. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 273 soutěžících ze 70 zemí světa. Řešení osmi teoretických a tří praktických úloh nejlépe zvládl Gong Zongping z Číny. Letošní výprava zaznamenala jeden z historicky nejlepších výsledků samostatné České republiky – získala dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili!

Ondřej Hák (gymnázium v Hořicích) zlatá madaile
František Petrouš  (českobudějovické gymnázium v Jírovcově ulici) zlatá medaile
Petr Louša (gymnázium v Havlíčkově Brodu) stříbrná medaile
Aneta Pospíšilová (gymnázium v Mikulově) bronzová medaile

Navíc získal František Petrouš zvláštní ocenění IUPAC za nejlepší výsledek v praktické části – získal absolutních 100 % možných bodů.

Image
Reprezentační tým ze 43. Mezinárodní chemické olympiády, nahoře zleva: Ondřej Hák, Petr Louša, (Emil Votoček), František Petrouš, Aneta Pospíšilová, dole zleva: Mgr. Petr Cígler, Ph.D., RNDr. Petr Holzhauser, Ph.D.

Oficiální stránky soutěže

Studentům gratulujeme a přejeme další úspěchy při studiu na vysoké škole nebo příští rok při účasti na Mezinárodní chemické olympiádě ve Washingtonu!

Petr Holzhauser
head mentor