Areola proužek malý

Kojení hraje ve zdraví dítěte podstatnou roli, jelikož mateřské mléko obsahuje živiny důležité pro zdravý vývoj a růst dítěte, poskytuje mu imunologickou ochranu a preventivně působí proti některým civilizačním chorobám jako je např. obezita či cukrovka. Zároveň kojení napomáhá ženě v regeneraci po porodu a je významným faktorem při utváření citového pouta mezi matkou dítětem, čímž se podílí na pozitivním formování psychického a sociálního vývoje dítěte.
Tvorba mateřského mléka do značné míry závisí na vhodné technice kojení, způsobu a síle přisátí dítěte k bradavce a dle nedávných studií i na rozmístění a počtu žlázek na prsních dvorcích matky.

Číst dál...

Výzkum sexuálních dysfunkcí žen1

Do dalšího z výzkumů hledáme ženy, které  pociťují problémy či nespokojenost se svým sexuálním životem a navštěvují sexuologickou ordinaci na doporučení svého lékaře.
Odměna za účast je 1 000 Kč! Navíc závěry z vyšetření mohou pomoci k diagnostice a terapii sexuálních obtíží žen.
V případě zájmu pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Číst dál...

Výzkum ženského sexuálního vzrušení

Milé dámy,
stále probíhá nábor na výzkum zabývající se ženskou sexualitou.
Zúčastnit se ho mohou sexuálně aktivní ženy ve věku 18-45 let bez diagnostikovaných gynekologických a sexuologických obtíží. V rámci výzkumu budete provedeny řízenou imaginací zaměřenou na vše tělesné pocity a shlédnete krátké video ukázky. Dále budeme měřit sexuální vzrušení pomocí vaginálního pletysmografu a vyplníte několik krátkých standardizovaných dotazníků.

Jako odměnu za účast obdržíte 200 Kč a dárkový balíček!
V případě zájmu pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Číst dál...

Hodnocení atraktivity ženských tváří

Tentokrát se obracíme na muže ve věku 18-40 let s možností účastnit se výzkumu, jehož cílem je zjistit, zda se mění atraktivita ženských tváří v průběhu menstruačního cyklu. Vaším úkolem tak bude ohodnotit sadu fotografií ženských tváří (hodnocení trvá přibližně 15 minut), a to 2× s odstupem jednoho týdne u nás na Přírodovědecké fakultě. Za účast vás čeká sladká odměna!

V případě zájmu nás kontaktujte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 773 159 289. Současně budeme rádi za šíření tohoto výzkumu.
Děkujeme!

Číst dál...

Jak vzhled ovlivňuje preference partnera2

Zveme Vás všechny k účasti ve výzkumu zaměřujícímu se na to, jak vzhled lidí ovlivňuje preference partnera. Budeme rádi, pokud nám pomůžete vyplněním dotazníku pod následujícím odkazem. Neměl by Vám zabrat více než 30 minut. Děkujeme!


Sexuální fantazie žen1

Milé dámy, rádi bychom Vás požádali o spolupráci na naší nové studii zabývající se sexuálními fantaziemi žen.
Výzkum je zcela anonymní, probíhá online a zabere Vám přibližně 20 -25 minut času. Zúčastnit se mohou ženy od 18 let, a to pod tímto odkazem.
Děkujeme za Vaši pomoc a budeme rádi, když budete výzkum šířit mezi své známé.

Číst dál...

imprinting

Zúčastněte se výzkumu sexuálního imprintingu, jehož cílm je zjistit, zda si ženy vybírají stálé romantické partnery na základě určitých podobností se svým otcem, a zejména kdy dochází k zafixování charakteristik otce pro budoucí výběr partnera. 

Zúčastnit se mohou ženy od 18 let, které měly nebo mají alespoň jeden dlouhodobý vztah a které současně buď 1) vyrůstaly s oběma rodiči minimálně do 15 let nebo 2) od určitého věku během dětství (do 15 let) nevyrůstaly s biologickým otcem, ale vyrůstaly s novým, nebiologickým otcem (pouze však jedním).

Po dokončení vyplňování se můžete těšit na vyhodnocení Vámi vyplněných psychologických testů!

Výzkumu se můžete zúčastnit online ZDE nebo nám napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Číst dál...


Vliv tělesného pachu spojeného s kompeticí1

Lidská tělesná vůně je individuálně zcela charakteristická a díky genetickému vlivu i relativně stálá. Přesto můžeme v její kvalitě zaznamenat v průběhu života jisté změny. Tělesnou vůni člověka totiž ovlivňuje řada faktorů – zdravotní stav, složení stravy či emocionální vyladění (např. stres) a tyto vůně zároveň mohou nevědomě působit na lidi v okolí. Cílem našeho projektu je sledovat, zda se změní kvalita tělesné vůně spojená s výsledkem kompetice (tj. sportovní výhra, prohra) a zda ovlivní vnímání a náladu lidí vystavených takovým pachům v závislosti na navozeném kontextu.

Dále se můžete dočíst, jak výzkum probíhá, jaké jsou podmínky k účasti a na co se můžou těšit jeho účastníci. Navíc jsme pořídili několik fotografií z prvního sběru dat.

Číst dál...

 

Vztah percepce mužského obličeje a schopnosti obstát v boji

Lidé mají tendenci spontánně přisuzovat osobnostní charakteristiky a behaviorální dispozice na základě rysů obličeje. Typické rysy mužského obličeje jsou konzistentně hodnoceny jako maskulinní a jsou jim přisuzovány osobnostní charakteristiky jako dominance či agresivita. Vzhledem ke spojitosti některých maskulinních znaků s hladinami testosteronu bylo v předchozích studiích testováno, zda mohou rysy obličeje sloužit jako ukazatel úspěšnosti ve fyzické konfrontaci.

Cílem naší studie tak je testovat, zda jsou některé rysy obličeje spojeny s úspěšností ve fyzické konfrontaci a zda jsou lidé na základě rysů obličeje schopni tuto úspěšnost odhadovat.

Dále se můžete dočíst, jak výzkum probíhá, jaké jsou podmínky k účasti a na co se můžou těšit jeho účastníci. Navíc následují první fotografie dokumentující části výzkumné procedury. 

Číst dál...

 

Klára Výzkum partnerských vztahů1

Jeden z výzkumů probíhajících v rámci výzkumné skupiny Etologie člověka nese název „Souvislost obličejových a psychologických charakteristik homosexuálních partnerů s jejich partnerskou spokojeností" a jeho cílem je sledovat současný vývoj stejnopohlavních partnerských vztahů a popsat fenomény, které ovlivňují vývoj spokojenosti homosexuálních párů.

Budeme rádi, když se výzkumu zúčastníte, případně jej budete šířit mezi své známé.

Po kliknutí na "Číst dál" můžete shlédnout obrazovou dokumentaci toho, jak výzkum probíhá, podrobnější informace o výzkumu a podmínky účasti.

Číst dál...

Klára Výzkum partnerských vztahů1

Představujeme nový výzkum, jehož cílem je sledovat současný vývoj stejnopohlavních partnerských vztahů a popsat fenomény, které ovlivňují vývoj spokojenosti homosexuálních párů. Předpokládáme, že naše výsledky nebudou zajímavé pouze teoreticky, ale bude je možné aplikovat ať už v poradenských praxích zaměřených na partnerskou terapii, anebo pro jedince, kteří partnera hledají či se snaží učinit své stávající partnerství šťastnějším.

Číst dál...

 Fungování vztahů web1

Představujeme nový výzkum zabývající se dynamikou fungování vztahů a hlavními překážkami a nástrahami, se kterými se můžete ve vztazích setkat.
Každý pár, který se zúčastní, získá odměnu 400 Kč! Navíc se nabízí i možnost konzulatce s odborníkem, jenž vám může poradit, jak zlepšit váš vztah.

Číst dál...

 

Zúčastněte se výzkumu komunikace

Předřečová komunikace u lidí

Dobrý den všem přátelům etologie, zvláště matkám a dalším ženám,

na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy se zabýváme předřečovou komunikací u lidí, tj. zvuky, které vydávají miminka v různých situacích.
Cílem je zjistit, jestli je člověk (rozuměj miminko) i beze slov schopen komunikovat nějakou podrobnější informaci o svém stavu, případně svém okolí. Zatím literatura rozlišuje zjednodušeně řečeno mezi stavy "řev" a "neřev". Rádi bychom ukázali, že toho miminka umějí vyjádřit víc. Potřebujeme ale pomoc ochotných repondentů, kteří vyplní následující dotazník, včetně hodnocení zajímavých poslechových ukázek. Vyplnění dotazníku zabere cca 20 minut.

Číst dál...

Vývoj partnerských vztahů v prvních třech letech po sňatku

za výzkumný tým Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze bychom Vás tímto chtěli požádat o spolupráci a pomoc s rozsáhlým psychologickým výzkumem „Vývoj partnerských vztahů v prvních třech letech po sňatku“.

Cílem výzkumu je sledovat současný vývoj partnerských vztahů v naší republice a popsat fenomény, které ovlivňují vývoj spokojenosti mladých partnerů po uzavření partnerského sňatku. Výzkum je plánován na období jednoho až tří let, přičemž účastnit se můžete opakovaně (opakovaná účast je naopak velmi preferována).

Výzkum probíhá formou vyplnění online dotazníku. Vyplnění dotazníku je zcela anonymní a není možné podle vyplněných údajů dohledat konkrétního hodnotitele. Délka vyplňování dotazníků je individuální, v průměru zabere 40 minut. Za Vaši ochotu a čas, který věnujete této studii, budete odměněni finanční částkou ve výši 100 KČ (pokud bude participovat jeden z Vás), nebo ve výši 200 KČ (pokud budete participovat oba, což je preferováno).

 

Číst dál...

PrF UK logo

fhs logo

Přihlásit se

Login to your account

Username
Password *
Remember Me