startovac sterbova1

Jak ukázala řada nejen etologických studií, naše preference i výběr partnera jsou do značné míry ovlivňovány našimi rodiči. Mezi fenomény zkoumající tuto problematiku patří i sexuální imprinting. Sexuální imprinting je vtištění charakteristik blízkých příbuzných v době raného dětství, které jsou následně používány jako šablona při výběru partnera. Dosavadní studie ukazují, že dospělí jedinci si vybírají partnery podobné svým rodičům, avšak důležitou roli ve vytváření těchto preferencí hraje vztah s daným rodičem. U lidí však stále není známo, kdy k vtištění charakteristik blízkých příbuzných dochází. A právě to je cílem našeho projektu.
Vzhledem k tomu, že na studii jsou kladeny určité finanční nároky, rozhodli jsme se spolupracovat s Českým rozhlasem a Startovačem, což je platforma zajišťující tzv. crowdfunding. Odměnou za finanční příspěvěk donátorům nebude pouze dobrý pocit z podpory vědy, ale máme pro ně coby poděkování přichystané i zajímavé odměny.

Pokud by Vás výzkum zaujal, můžete se o něm dozvědět více na emailu

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na některém z následujících odkazů:

https://www.startovac.cz/projekty/vyzkum-sexualniho-imprintingu/

https://www.facebook.com/pages/V%C3%BDzkum-sexu%C3%A1ln%C3%ADho-imprintingu/

http://www.rozhlas.cz/meteor/meteorit/_zprava/vyzkum-sexualniho-imprintingu--1256130

 

Podmínky účasti:

1) Ženy ve věku 18 až 35 let

2) Které od určitého věku (do 15. roku) vyrůstaly s novým, nebiologickým, otcem

Mnohokrát Vám děkujeme!
Mgr. Zuzana Štěrbová, Mgr. Jaroslava Varella Valentova, Ph.D. & Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D.
1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy
Kontaktovat nás můžete na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Leták pro tento výzkum si můžete stáhnout a sdílet ZDE.

PrF UK logo

fhs logo

Přihlásit se

Login to your account

Username
Password *
Remember Me