Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Novinky
O nás
Členové
Semináře
Výuka
Výzkum
Knihovny
Fond E. Rádla
Galerie
Odkazy
Kontakty
logo_amfibios

Katedra filosofie a dějin přírodních věd

 

Knihovna ÚSD AV - možnost půjčování publikací !
Další specializovanou knihovnou, jejichž fondů lze využít pro studium, je dílčí knihovna Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, Oddělení pro dějiny vědy, která původně vznikala v rámci Výzkumného centra pro dějiny vědy a která dnes obsahuje kolem 6 000 svazků. Ty se vztahují především k dějinám vědy; jedná se jak o monografie, tak o vybrané časopisy.
Tato knihovna je průběžně doplňována domácími i zahraničními tituly. Jsou v ní rovněž zahrnuty knihovny získané z jednotlivých pozůstalostí, jako např. z pozůstalosti profesora J. Havránka či L. Niklíčka.
Tato knihovna je určena především pro prezenční studium, po dohodě je možné provést výpůjčky i v rámci meziknihovní výpůjční služby s knihovnou Katedry. Tituly se dají dohledávat přes on-line katalog Knihovny AV ČR (http://www.lib.cas.cz), zde pak přes „Souborný katalog knihoven a ústavů AV ČR“ na vstupní stránce.
Knihovna je umístěna v budově na Puškinově náměstí 9, 1600 00 Praha 6 . Před návštěvou je nutná konzultace s pí. Z. Nytrovou ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ; tel.: 221 990 611).