Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Členové
Semináře
Výuka
Výzkum
Knihovny
Fond E. Rádla
logo_amfibios

Katedra filosofie a dějin přírodních věd

Konference Naše společná přítomnost 2015

Ve dnech 23. a 24. března 2015 pořádá Katedra kulturních a náboženských studií PdF UHK společně s Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a

Centrem pro otázky životního prostředí UK v Praze konferenci Naše společná přítomnost 2015.

Konference se zameřuje na otázku, jak se dnes, na začátku 21. století, staví jednotlivé velké kulturní okruhy (Evropa, USA, Čína, Indie, Brazílie, arabský svět, Rusko, Afrika ad.)

k přírodě, zda a v čem je vztah mezi společností a přírodou kulturně determinován a případně co to pro životní prostředí znamená do budoucna.

Konference hostí dva hlavní řečníky, kteří přednesou svůj příspěvek v univerzitní aule. Prvním z nich je norský sociální antropolog Thomas Hylland Eriksen.

Přednáška bude proslovena v angličtině a bude tlumočena do češtiny. Druhým je český filosof, působící v itálii, Václav Bělohradský.

více na :