Další pestré dubnové novinky

• Konferenci Krajina a lidé s podtitulem Lze dosáhnout rovnováhy mezi zájmy chráněného území a turistické destinace? konanou 6. 4. 2018 v Třeboni zahajovala Dana Fialová příspěvkem Turismus – spása, nebo zkáza? Dopady cestovního ruchu na prostředí a jeho uživatele. Konference byla součástí projektu Krajina a lidé – interpretace přírodního dědictví CHKO a biosférické rezervace Třeboňsko a nesla se ve velmi příjemné a tvůrčí atmosféře, kde kontinuálně probíhala diskuse mezi jednotlivými účastníky jak během programu, tak především v kuloárech. Poskytla též příležitost k navázání nových kontaktů, a tak jistě někoho z účastníků budeme moci přivítat jako hosta v některém z výukových předmětů garantovaných naším centrem.
  • Za téměř letního počasí byla 19. 4. v rámci kurzu Druhé bydlení v Česku uskutečněna exkurze do dlouhodobě sledovaného území Ohrobec – Károv – Jarov. Blíže viz foto http://danafi.rajce.idnes.cz/Exkurze_Druhe_bydleni_-_19._4._2018_Ohrobec/
  • Anička Čtvrtníková, členka našeho centra, seznámila studenty katedry rekreologie na Fakultě informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové s problematikou, které se intenzivně věnuje ve svém doktorském studiu v přednášce
    „Nezisková organizace jako specifický aktér CR“ s bližší specifikací  zaměřenou na šetrný turismus v Krkonoších a celkový provoz ekologické neziskové organizace.