3v1 Open air & Filmový festival & Foto na Albertově

Obrázek uživatele Jan Kriz

EDIT:
U novinek vztahujících se k již proběhlým akcím není zaručena funkčnost všech odkazů - především z důvodu zprovoznění nového webu.

Článek byl naposledy fakticky aktualizován 9.11.2009, 12:00 - zpřesnění programu, odkazy na oficiální informace

V pondělí 16. listopadu proběhne na Albertově koncert studentských kapel a v budově děkanátu bude probíhat Filmový festival k výročí 20 let od pádu komunismu spolu s výstavou fotografií. V průběhu akce zahrají studentské kapely, budou promítnuty autentické filmové materiály s komentářem tajné policie - dosud nikde nepublikované a dojde i na rozhovory s účastníky událostí před 20 lety. Všechny akce se rozběhnou již od časných odpoledních hodin a vyvrcholí o půlnoci odhalením pamětní desky. Vstup je zdarma.

Výstava fotografií & dobových materiálů - oficiální info

Výstavu Albertov 1989 - 20. výročí Sametové revoluce pořádá Přírodovědecká fakulta UK Geografická sekce ve spolupráci s Ústavem dějin a archivem UK, s Knihovnou Jána Langoše Ústavu pro studium totalitních režimů a s Knihovnou Libri prohibiti. Většina materiálů je zveřejňována vůbec poprvé. V pondělí 16. listopadu proběhne od 14 hodin vernisáž výstavy a ta následně bude volně přístupná až do 10. ledna 2010 v předsálí geografické knihovny ve 2. patře budovy děkanátu. V Pondělí budou fatografie a materiály přístupné také před budouvou na zláštních posterech.

Filmový festival - oficiální program

Přírodovědecká fakulta UK v Praze ve spolupráci s Krátkým filmem, Originálním videožurnálem a Ústavem pro výzkum totalitních režimů uvádí Filmový festival - Albertov 1989: 20. výročí Sametové revoluce. Filmová přehlídka dokumentárních filmů a dosud nepublikovaných dokumentů z Archivu bezpečnostních složek a diskuse věnované zániku komunistické totality v Československu.
Filmový festival se koná dne 16. 11. 2009 od 15 hodin v budově děkanátu, Velké geologické posluchárně PřF UK, Albertov 6, Praha 2.

Open Air “Svobodný Albertov 2009” - oficiální info

Pódium pod širým nebem se zaplní již ve 13 hodin a budou se na něm střídat kapely z UK a Přírodovědecké fakulty spolu s přímými účastníky událostí před 20 lety. Předběžný program kapel (bez záruky):

14.30 Caktus
15.30 Masolet
17.00 Eliška Ptáčková
18.00 Zahraa
19.00 Dilated
20.00 Derelict

Informace o akcích k výročí listopadu 89 jsou k nalezení na webu fakulty.

Informace o události naleznete také na Facebooku.