Kombinované studium

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda-li je možné po prváku na biologii si změnit formu studia z prezenčního na kombinovanou. Nějak to nemůžu nikde najít…

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj

Nejde to, protože fakulta nemá otevřený žádný obor v “kombinované formě” (tedy bakalářský či magisterský). Takže jediná možnost jak studovat je prezenčně. Na druhou stranu co to v praxi znamená, to už je o tom jak si to student zařídí.

Z legálních možností existuje “individuální studijní plán”, ale ten se používá pouze jen v případě vážných zdravotních důvodů (má formu toho, že místo platných předpisů - např. počet kreditů pro postup - se sepíšou pravidla jiná - ty jsou ale potom úplně stejně závazná).

Jan Kříž

Jinou možností je, že biologie má díky moduálrnímu systému obrovskou volnost ve stavbě rozvrhu a studijního plánu. Krom toho má člověk nárok na jeden rok studia zdarma navíc - za víc pak musí platit. Takže tu je možnost studovat dál v “normálním” studijním plánu, ale vhodnou skladbou si studium nastavit tak, aby reálně probíhalo kombinovaně. S trochou snahy a štěstí by to jít mohlo…

Přihlásit se k odběru Comments for "Kombinované studium" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.