da sa 1. rocnik mgr. studia natiahnut do 2 rokov?

Ahojte,

rada by som zistila, ci by sa mi dala umoznit takato vec: 

Nastupujem po prestavke do 1. rocnika nadvazujuceho magisterskeho studia, kedze na skole, kde som ziskala Bc. titul, som niektore predmety mala len velmi okrajovo, alebo vobec, rada by som si ich teraz zapisala, ale je ich celkem dost.  Dalo by sa to urobit tak, ze 1. rocnik by som si roztiahla  na 2 roky, pricom vsetky potrebne predmety (z bakalarskeho studia mojho noveho oboru) by som absolvovala v 1. roku a potom 2. roku vsetky tie predmety co sa uz iba tykaju magisterskeho studia.

A este jedna vec: treba takuto vec prediskutovat so studijnym este pred zapisom?

Vedel by mi niekto poradit? Moc by sa mi to hodilo.

Diky

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj,

(prvního) magistra můžeš zadarmo studovat 2 + 1 rok. Jak si v průběhu studia poskládáš povinné a volitelné předměty (tedy v tvém případě  např. předměty z bakaláře) je čistě jen na tobě. Diskutovat to s nikým nemusíš. 

Jde jen o to dodržet následující pravidla:

- zkontrolovat prerekvizity a korekvizity - nejsou zas tak časté, ale ohlídat si abys měla předměty potřebné k dalším

- plnit požadovaný počet kreditů pro postup do dalšího úseku studia (tzn. po prvním roce mít min. 45 kreditů a po druhém min. 90 kreditů)

- ze souhrnu doposud získaných kreditů se pro kontrolu studia “pro postup” započítavají kredity za volitelné předměty pouze do 2/3 souhrnu získaných kreditů. Tzn., že pokud budeš mít na konci prvního ročníku získáno 60 kreditů celkem, tak z nich nejvýše 40 může být za volitelné předměty. Neboli 20 musí být za povinné (P) nebo povinně volitelné (PV) předměty. V případě že bys na konci měla 45 kreditů, tak potřebuješ alespoň 15 z P nebo PV předmětů. Z tohoto pravidla může být v odůvodněných případech (zahraniční stáž) udělena vyjímka - na ní ale není nárok (neboli je to na posouzení studijní proděkanky…)

Snad jsem odpověděl, případně se ptej na podrobnosti…

Jan Kříž

Dakujem ti moc Jane, pomohlo :)

A este jedna vec ohladom organizacie, treba o toto predlzenie poziadat alebo oznamit, alebo rovno na zapise sa zapisu predmety, ktore chcem?

 

Zuzana

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj,

předměty si zapisuješ sama přes internet (v SISu). Nikomu je nehlásíš. Je to tvoje zodpovědnost (a svoboda). Musíš si pohlídat ty pravidla výše.  Následně po splnění se vždy zapíšeš do dalšího ročníku. V SISu se jen provede kontrola splnění pravidel. Zapisovat se do dalších ročníků můžeš pořád dál a dál (dokud plníš pravidla, nebo samozřejmě úspěšně ukončíš). Jen po dané době (v tvém případě 2 + 1)  bys navíc začala platit. Ale oznamovat nic nemusíš ;-)

Jan Kříž

Ahoj,

mám asi podobný problém. Bc. studium mám z jiného oboru, tudíž o oboru na NMgr. nemám uplně přesné představy. Chtěla bych si tak v 1. ročníku zapsat předměty převážně z Bc. abych se nějak zorientovala, a potom vlastně Mgr. dělala až v 2. a následně 3. ročníku. Pokud si to teda dobře naplánuju (předměty/kradity), můžu si to “sama” roztáhnout na 3 roky a nikoho o tom nemusim informovat?
add. A s kreditama teda je to tak, že po 1. roce stačí 45kreditů?

Díky za odpovědi na mé, pro někoho asi jednoduché otázky, ale studentem UK jsem teprve týden, tak jsem z toho poněkud zmatena ;)

Obrázek uživatele Honza Kriz

Ahoj,

ano, můžeš si studium sama roztáhnout na 3 roky a de facto to nemusíš nikde oznamovat - prostě vždy projít kontrolou a zapsat se do dalšího ročníku.

Po prvním roce pro postup stačí 45 kreditů, z nichž 15 musí být z povinných nebo povinně volitelných předmětů tvého oboru. Ale samozřejmě ideální je mít 60 kreditů;-)

Díky za odpověď Honzo :)

Teďka bych měla ještě jeden dotaz. Jdu studovat demografii (NMgr.), ale Bc. jsem demografii neměla. V Karolince je napsáno, že studenti z jiných oborů absolvují také tyto předměty :Demografická analýza I, Demografická analýza II, Populační vývoj ČR, Světový populační vývoj, Populační prognózy, Základy geoinformatiky. Je tedy nutné si tyto předměty všechny zapsat pro absolvování tohoto oboru?

Obrázek uživatele Honza Kriz

Ano, pokud to je takto uvedeno v Karolínce, tak ano. Může to být kvůli zadaným prerekvizitám v SISu. Pokud by jsi už dřívě nějaký podobný předmět studovala, tak by asi šlo ho nechat uznat s nula kredity, tím pádem bys nemusela splnit tyto všechny předměty…

Přihlásit se k odběru Comments for "da sa 1. rocnik mgr. studia natiahnut do 2 rokov?" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.