Kamenožrout

Obrázek uživatele SKAS

KAMENOŽROUTKORESPONDENČNÍ SEMINÁŘ Z GEOLOGIE PRO STŘEDOŠKOLÁKY

Geologický korespondenční seminář Přírodovědecké fakulty je nový projekt na půdě Karlovy univerzity. Jeho hlavní myšlenkou je podpořit výuku geologie na středních školách a přiblížit studentům vysokoškolské prostředí. Je to nápad vyučujících a studentů Ústavu geologie a paleontologie, kteří se nechali inspirovat podobnými korespondenčními semináři, jako je například KSICHT a FYKOS.

V Kamenožroutovi mají primárně možnost studenti středních škol uplatnit své vědomosti a dovednosti z předmětu geologie. Kamenožrout také dobře poslouží učitelům středních škol, kteří mohou zadání využít například jako projekt v rámci hodin biologie nebo zeměpisu, popřípadě některou z úloh zadat svým studentům za domácí úkol. Poměřit své síly si mohou i studenti vysokých škol. Účastnit se může zkrátka každý nadšenec, který má odvahu se Kamenožroutovi podívat „na zub“ a neváhá se do projektu přihlásit prostřednictvím našeho webu http://kamenozrout.cuni.cz.

Hlavními organizátory geologického korespondenčního semináře jsou RNDr. Jakub Trubač, který studuje doktorský program (výzkum mechanismů výstupu diferenciovaných magmat do podmínek svrchní kůry) a mimo to se rád věnuje popularizaci geologie. Dalším z organizátorů je Bc. Martina Teliščaková, studentka druhého ročníku magisterského oboru Učitelství geologie a biologie pro střední školy, jenž tento korespondenční seminář zpracovává ve své diplomové práci.

Chcete se přidat ke „kamenožroutským“ aktivitám? Nejdřív si na našem webu přečtěte, jak se zapojit do projektu. Pak si stáhněte úlohy, vyřešte je a pošlete nám je zpět. Na úspěšné řešitele čekají skvělé ceny!

Všechny zájemce srdečně zveme na cyklus přednášek, který nás bude provázet celým rokem 2013. Sledujte aktuální informace také na našem Facebooku.

Přihlásit se k odběru Comments for "Kamenožrout" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.