Albertovské stráně 2012 (opět s pivem)

Obrázek uživatele Jan Kriz
Čtvrtek, 22 Březen, 2012 -
09:00 - 17:00

Již čtvrtý ročník (fotky z loňského ročníku) setkání studentů, pedagogů a vedení fakulty při práci a podruhé i s večerním posezením se uskuteční ve čtvrtek 22. března.

Celodenní brigáda má za cíl otevřít přístup k plochám kolem malých albertovských schodů a vytvořit více příležitostí k sezení na příjemném místě v centru univerzitního komplexu.
Zapojit se může kdokoli mezi 9 ráno a 5 odpoledne, stačí na půl hodiny - jak budete mít čas. Každý pracující účastník z Univerzity Karlovy získá právo na jeden nápoj (pivo či nealko) při večerním neformálním posezení zástupců vedení fakulty se studenty v nedaleké kuželkárně po 17 hodině.

Co se bude dělat?

Kolem schodů se bude prořezávat křoví, sbírat odpadky a budovat přístupové cestičky. Cílem je na základě návrhu studentů Ústavu životního prostředí vytvořit přírodě blízký ekosystém s možností pobytu a průchodu lidí.

Jak se to bude dělat?

Oddělení správy fakultního majetku zajistí vybavení (rukavice, pily a sekery, krumpáče, plastové pytle) pro brigádníky. V průběhu dne bude na místě koordinátor, který bude brigádníkům říkat, co je právě potřeba. Stačí se tedy pracovně obléci, ostatní bude zajištěno (vlastní náčiní je ale povoleno, leckdy i vítáno;-) Ze zkušeností doporučuji vzít i lahev s vodou, při práci člověk lehce chytně žízeň - a pivo/kofola bude až večer, za odměnu.

Večerní posezení

Účastníci získají právo si večer vybrat jeden nápoj na účet fakulty při večerním posezení v kuželkárně (mapa s vyznačenou cestou), které bude přímo navazovat na brigádu.
Večerní neformální setkání s pedagogy a vedením fakulty je otevřeno všem zájemcům (jen to pivo zdarma bude jen pro brigádníky;-) Posezení začíná ihned po skončení brigády, tj. lehce po páté hodině.

Spolupráce

Přírodovědecká fakulta získala do správy celý komplex od velkých albertovských schodů až po zahradu adiktologického centra za malými albertovskými schody. Při svém snažení jednáme se sousedními fakultami (MFF, 1.LF) a samozřejmě i s městskou částí Prahy 2. Akce je otevřena všem bez rozdílu fakulty, stejně tak i veřejnosti.

Plán dalšího rozvoje

V příloze naleznete materiál vypracovaný studenty Ústavu životního prostředí. Jde o koncepci dalšího vývoje, kdy studenti vypracovali tři dílčí práce s různou tématikou. Práce obsahuje shrnutí a návrhy dalšího postupu od editora - doc. Frouze, ředitele Ústavu. Dané návrhy nejsou finální ani jinak “závazné”, vše záleží na možnostech správců (PřF, studentské aktivitě) a na domluvě se všemi zainteresovanými stranami (Praha 2, okolní fakulty…)

V případě jakýchkoli dotazů či pro zjištění podrobností prosím kontaktujte organizátora:

Jan Kříž, jan.kriz@natur.cuni.cz

Ilustrační obrázek - nejde o finální návrh!

PDF icon koncept albertovske strane UZP 2012.pdf4.44 MB
Přihlásit se k odběru Comments for "Albertovské stráně 2012 (opět s pivem)" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments