Albertovské stráně 3 a půl - 23. června

Obrázek uživatele Jan Kriz
Čtvrtek, 23 Červen, 2011 -
09:00 - 16:00

Po úspěšné jarní brigádě na albertovských stráních se celý projekt posunuje dále, i když to tak třeba nevypadá. Jednání a spolupráce s Matfyzem, schůzky se zástupci městké části, vyjádření úřadů, 1. lékařské fakulty a samotná realizace prací - to vše chvíli trvá.

Na čtvrtek 23. června jsme naplánovali další brigádu, první “půltou”, z cyklu pravidelných jarních akcí. Věříme že společně posuneme realizaci dopředu a zlepšíme ekologický stav stráně. Máte-li v průběhu dne volno, budeme rádi, když nám přijdete pomoci.

Cíle brigády jsou následující:

• zlikvidovat křídlatku (na části MFF - v tuto chvíli máme souhlas s prováděním ekologického managementu, jinak se dále jedná o širším řešení)
  • posbírat odpadky (které tam určité existence nosí - i způsobem že dotáhnou celý pytel, vysypou, prohrabou jestli se jim něco nehodí a nechají kupu odpadků) - toho se ve finále zbavíme jedině tím, že tam bude provoz…
  • nainstalování cedulí (“neodhazujte odpadky”, nejbližší koše jsou tam a tam a poučení co (ne)dělat…)
  • pacifikace opletky co se stále rozrůstá (vlevo u malých schodů)
  • mírná úprava budované cestní sítě - především odstranění náletu a pařezů, o které se na cestách zakopává.

Materiální podpora (nástroje, rukavice) bude opět zajištěna z fakultních zdrojů. Brigáda probíhá od 9 do 16 hodin, přijít můžete kdykoli. Ze zkušenosti doporučujeme pro ty kteří na stráni stráví delší čas i vlastní vodu.

Případné otázky směřujte do diskuse nebo přímo na .

Přihlásit se k odběru Comments for "Albertovské stráně 3 a půl - 23. června" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments