Blogy

Obrázek uživatele Jan Pačes

Happening "Za budoucnost českého vysokého školství"

Po účasti na předešlých akcích na podporu financovaní vědy a školství a dodržování politických slibů si vás dovolím pozvat na akci následující, která se koná v pondělí 25. 9. od 7:00 před Úřadem vlády: (Popis akce cituji z příslušné facebookové události.)

11. září jsme se poprvé shromáždili, abychom rozdali přícházejícím ministrům a ministryním uzlíky, aby na nás, doktorandky a doktorandy a celé vysoké školství, nezapomněli.

Obrázek uživatele Jan Pačes

Interní pokyny pro podávání nových projektů GAUK 2018

Interní pokyny pro podávání
nových projektů GAUK 2018

Nové akreditace - příležitost pro změny ve studiu (geografie) na PřF

V roce 2016 prošla novela vysokoškolského zákona, která mimo jiné překopala systém akreditací. Aniž bych se pouštěl do detailů (možná posléze v diskusi), výsledkem je, že všechny studijní programy se musí do tří let nově akreditovat - podle nových pravidel.

Vzhledem k napjatému harmonogramu je fakticky nutné už v roce 2017 mít jasno, jak mají nové akreditace vypadat.

Obrázek uživatele Jan Kriz

Proč je důležité volit (a kandidovat) do akademického senátu

Ve dnech 12. - 15. prosince 2016 proběhnou volby do fakultního senátu. Kandidatury je možné podávat ještě pár dní - do pátku 25. 11. (pozor, podatelna úřaduje pouze do 12 hodin!).

Považuji za velmi důležité, aby byla účast ve volbách (počet kandidátů i počet voličů) co největší. Proč?

Madagaskar po deseti letech

Milí přátelé Madagaskaru,

rádi bychom vás pozvali na poslední letošní přednášku, kde se mimo jiné dozvíte i to, proč se v Praze už více než deset let scházíme a povídáme si o tomto úžasném ostrově.

Můžete se tedy těšit na:

Téma: Madagaskar po deseti letech

Přednášející: RNDr. Filip Husník, evoluční biolog, Parazitologický ústav AV ČR, České Budějovice

Kdy: středa 11. května 2016 od 18:00

Masochistův návrat na místo činu - Vanilkové pobřeží

Pár fotek dokumentující skělou Tomovu přednášku naleznete o kousek níž :). Těšíme se na příště.

Zveme vás na další přednášku z našeho madagaskarského cyklu, tentokrát:

Přednáší: Tomáš Jůnek
Téma: Masochistův návrat na místo činu - Vanilkové pobřeží

Kdy: středa 16. března 2016 v 18:00

Kde: Viničná 7, Praha 2, Přírodovědecká fakulta UK, Velká zoologická posluchárna (2. patro)

Obrázek uživatele Jan Kriz

Proč poskytovat studijní materiály studentům

V případě některých vyučujících se studenti setkávají s neochotou poskytovat studijní materiály. Toto stanovisko si vyučující různě zdůvodňují. Jako studentští senátoři na geografické sekci jsme se snažili sesbírat argumenty pro a proti a reagovat na ně. Tento materiál tak může pomoci při různých diskusích - ať v rámci pedagogického kolektivu, tak studentům při kontaktu s vyučujícími.

Zvyky na Madagaskaru

Ve středu 13.1. 2016, v 18:00, se na Přírodovědecké fakultě UK, Viničná 7, ve Velké zoologické posluchárně uskuteční přednáška “Zvyky na Madagaskaru”.

Přednáší Hajasoa Tata

Obrázek uživatele Michal Andrle

Brigáda pro studenty - zajištění chodu Týdne vědy a techniky

Přijďte se podílet na organizaci interaktivních expozic, které opět pořádá největší vědecký festival v České republice Týden vědy a techniky AV ČR v budově Akademie věd na Národní 3 v Praze. Hledáme studenty, kteří by se formou stáže podíleli na této části programu a vložili do ní kus sebe. Budete mít možnost odhalit, jak se dokážete orientovat v prostoru, zjistíte, jaké máte prostorové myšlení. Vyzkoušíte si chirurgické šití, projdete se v nadživotním modelu srdce, či se s námi vypravíte do světa rostlin. Pokud Vás zajímá věda, máte rádi společnost a umíte se dobře bavit, je Vám tato příležitost šitá na míru.

Vědci proti strachu a lhostejnosti

Jsme vědci a vědkyně, akademici a akademičky, výzkumní pracovníci, studenti a studentky vědeckých oborů, lidé, jejichž základní schopností i hodnotou by mělo být kritické myšlení, schopnost nazírat problémy nezaujatě, pracovat s informacemi, rozeznat fakta od hypotéz a nedopouštět se manipulací. Jsme znepokojeni prudkým nárůstem xenofobních nálad ve společnosti a aktivitou extremistických skupin, které nemají dostatečnou protiváhu. Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - blogy Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments