Blog uživatele Jan Kriz

Nové akreditace - příležitost pro změny ve studiu (geografie) na PřF

V roce 2016 prošla novela vysokoškolského zákona, která mimo jiné překopala systém akreditací. Aniž bych se pouštěl do detailů (možná posléze v diskusi), výsledkem je, že všechny studijní programy se musí do tří let nově akreditovat - podle nových pravidel.

Vzhledem k napjatému harmonogramu je fakticky nutné už v roce 2017 mít jasno, jak mají nové akreditace vypadat.

Proč je důležité volit (a kandidovat) do akademického senátu

Ve dnech 12. - 15. prosince 2016 proběhnou volby do fakultního senátu. Kandidatury je možné podávat ještě pár dní - do pátku 25. 11. (pozor, podatelna úřaduje pouze do 12 hodin!).

Považuji za velmi důležité, aby byla účast ve volbách (počet kandidátů i počet voličů) co největší. Proč?

Obrázek uživatele Jan Kriz

Proč poskytovat studijní materiály studentům

V případě některých vyučujících se studenti setkávají s neochotou poskytovat studijní materiály. Toto stanovisko si vyučující různě zdůvodňují. Jako studentští senátoři na geografické sekci jsme se snažili sesbírat argumenty pro a proti a reagovat na ně. Tento materiál tak může pomoci při různých diskusích - ať v rámci pedagogického kolektivu, tak studentům při kontaktu s vyučujícími.

Obrázek uživatele Jan Kriz

Nové opatření děkana k uznávání kreditů

Na konci roku bylo vydané (staro)nové opatření děkana k uznávání kreditů (viz informace proděkanky). Věcně se příliš neliší od minulého - obsahuje jen dílčí zpřesnění a drobné úpravy. Důležitější tak je spíše to, co se do opatření děkana (opět) nedostalo.

V příloze jsem zvýraznil věcné změny (změny formulační bez věcné změny jsem nezvýrazňoval) v novém opatření děkana (18/2014) vůči opatření starému (7/2011).

Proč je důležité volit (a kandidovat) do akademického senátu

Ve dnech 8. - 12. prosince proběhnou volby do fakultního senátu. Kandidatury je možné podávat ještě pár dní - do pátku 21. 11. (pozor, podatelna úřaduje pouze do 12 hodin!).

Obrázek uživatele Jan Kriz

Koho bych volil rektorem UK, kdybych nebyl blbý

Volba kandidáta na rektora má oproti mnoha jiným volbám (např. těm co probíhají ve stejný den) tu výhodu, že se člověk rozhoduje mezi kandidáty (alespoň letos), kteří nabízejí poměrně smysluplný program. A především - skutečně a upřímně jim věřím, že ho myslí vážně - všem třem. Smysluplnost se pozná i z toho, že na mnoho otázek dávají kandidáti prakticky stejné odpovědi - takové, které by dal skoro každý člověk s dostatečným vhledem do problematiky řízení Univerzity Karlovy. Jistě, i v programech lze najít odlišnosti - ty ale nepovažuji za to nejdůležitější.

Obrázek uživatele Jan Kriz

Peníze až na prvním místě - proč jsou návrhy zákonů nebezpečné

Kromě shrnujících kolektivních prohlášení chci čistě sám za sebe upozornit na některé konkrétní nebezpečí návrhů věcných záměrů zákonů (VZZ) o vysokých školách () a finanční pomoci studentům (FPS). Cítím k tomu povinnost, protože jsem byl zvolen za zástupce studentů geografie PřF UK, a to navíc na Albertově, který má v boji za svobodu svou tradici.

Přihlásit se k odběru RSS - Blog uživatele Jan Kriz Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments