Madagaskar po deseti letech

Obrázek uživatele MSI

Milí přátelé Madagaskaru,

rádi bychom vás pozvali na poslední letošní přednášku, kde se mimo jiné dozvíte i to, proč se v Praze už více než deset let scházíme a povídáme si o tomto úžasném ostrově.

Můžete se tedy těšit na:

Téma: Madagaskar po deseti letech

Přednášející: RNDr. Filip Husník, evoluční biolog, Parazitologický ústav AV ČR, České Budějovice

Kdy: středa 11. května 2016 od 18:00

Kde: Viničná 7, Praha 2, Přírodovědecká fakulta UK, Velká zoologická posluchárna (2. patro)

Anotace: V roce 2006 se skupinka deseti studentů středních škol, jedné studentky vysoké školy, pěti vedoucích a jednoho malgašského průvodce vydala na měsíční cestu po Madagaskaru. Jak změnila tato expedice životy a kariéry účastníků expedice?

Má smysl posílat středoškolské studenty na zkušenou do tropů? Jak se za posledních deset let změnily naše vědomosti o přírodě a lidech Madagaskaru? Hrozí postupný zánik madagaskarské přírody a kultury? A jak vnímají překotné změny posledních deseti let samotní Malgaši? Na tyto otázky a mnohé další se pokusí po deseti letech od expedice a týden po poslední cestě po Madagaskaru odpovědět jeden z účastníků.

Vstup ZDARMA díky finanční podpoře Přírodovědecké fakulty UK; registrovaní Přírodovědci, kteří se prokážou kartou, dostanou drobný dárek

Pořadatelé: Michal a Zuzana Šímovi

Bližší info na: https://www.facebook.com/madagaskarlaboratorbohu/