Ostrov králů a talismanů; Madagaskarská historie, kultura a civilizace v obrazech

Obrázek uživatele MSI

Moc děkujeme všem, kteří přišli a děkujeme Pavlovi za super přednášku, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Pokud vše půjde podle plánu, další přednáška se uskuteční v lednu 2015 :).

Zveme vás na poslední madagaskarskou přednášku v tomto semestru. Tentokrát se uvidíme 30. dubna 2014 od 18:10 ve Velké zoologické posluchárně na Přírodovědecké fakultě UK v Praze (Viničná 7).
Přednáší Pavel Hošek a můžete se těšit na:

Ostrov králů a talismanů
Madagaskarská historie, kultura a civilizace v obrazech

Afrika je kolébkou člověka. V Africe vznikli první hominidi, a z Afriky se vydali na vítězné tažení světem. Obešli zeměkouli a osídlili každý její kout. Posledním větším kusem světa, kam naši předkové dorazili, je Madagaskar. Přicházeli v posledních dvou tisíciletích z Asie, Afriky i Evropy a vytvořili velmi pestrou a svébytnou kulturu.
Mnoho se mluví a píše o madagaskarské přírodě, její bohatosti a unikátnosti; ještě více o jejím ohrožení a nebezpečí zániku v moderní době. Ve stejném nebezpečí jsou však i malgašská kultura, zvyky a tradice. Nejen příroda, ale i lidé vytvořili na velkém ostrově u afrických břehů cosi unikátního. Cosi, co bychom měli znát a pokusit se to zachovat.

Vstup ZDARMA díky finanční podpoře Přírodovědecké fakulty UK; registrovaní Přírodovědci (www.prirodovedci.cz), kteří se prokážou kartou, dostanou drobný dárek.

Více informací na: https://www.facebook.com/madagaskarlaboratorbohu

Těšíme se na vás :).

Přihlásit se k odběru Comments for "Ostrov králů a talismanů;  Madagaskarská historie, kultura a civilizace v obrazech" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments