Blog uživatele spravce

Změna správce

Jelikož Vojta Zeisek již od ledna není členem SKASu, nadešel čas i na předání správcovství webu. Novou správkyní se dnes stala Maruška Pospíšková. Přejme jí hodně úspěchů a webu, aby dobře sloužil studentům. :-)

Nadcházející rekonstrukce webu

O víkendu 11. a 12. 6. budu provádět redesign (v nedávno avizovaných intencích) a také aktualizaci na Drupal 7. Zvlášť to druhé bude moc zábavné, neb Drupal 7 na fakultním serveru ještě není vyzkoušen (má oproti aktuální verzi 6 přeci jenom trochu jiné nároky…). A obecně to je celkem netriviální operace. Takže je lepší počítat s tím, že web bude celý víkend nedostupný.

Redesign studentského webu - vyjádřete se!

Na základě diskuze s některými studentskými senátory jsme se s Honzou rozhodli přikročit k většímu redesignu tohoto webu. Jeho cílem je udělat jej přehlednější a uživatelsky přívětivější. Podívejte se na návrhy níže a vyjádřete se v diskuzi. Pomůžete tím ostatním i sobě. Pro sebe ten web neděláme. :-) Změny bych rád provedl za cca 2 týdny (po 1. květnovém týdnu), do té doby je čas na diskuzi.

Snadné přihlašování na mnoho webů pomocí OpenID

OpenID je relativně mladý systém umožňující přihlašovat se pod jedním účtem na mnoho různých stránek. Funguje to tak, že máte poskytovatele OpenID, u kterého se zaregistrujete a přihlásíte. Pak při přihlašování na web (který OpenID podporuje, jako je např. tento) zadáte místo jména a hesla své OpenID a web se podívá, jste-li pod ním přihlášeni a pokud ne, nabídne přihlašovací dialog. Ten je všude stejný. V našich podmínkách můžete narazit na tyto běžné poskytovatele OpenID:

Propagujte náš web bannery

Máte-li svůj web nebo administrujete-li nějaký web spojený s fakultou, můžete tam přidat následující bannery a tím náš - váš web propagovat. Webu to pomůže a pomůžete tím i sami sobě - bude tady víc lidí a tím i víc informací a snadněji dostanete odpověď na vaše dotazy.

Studentský web PřF UK

Na svou stránku můžete vložit kód obdobný tomu následujícímu nebo si obrázek stáhnout sami ručně vložit do vašeho webu (malý banner).

Nové FAQ

Díky pomoci dam ze studijního oddělení se nám podařilo mohutně rozšířit naší sbírku často kladených otázek (FAQ). Tak se na ní podívejte, myslíme, že Vám bude užitečná. Narazíte-li na jakýkoliv problém, chybu, nesrovnalost, nejasnost, … napište to do komentáře pod odpověď a my se pokusíme co nejrychleji situaci vyjasnit.

Přihlásit se k odběru RSS - Blog uživatele spravce Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments