Studentský život

Obrázek uživatele SKAS

Akce pořádané PřF

Během roku máte na Přírodovědecké fakultě možnost zúčastnit se mnoha studentských akcí a také se sami do přípravy těchto událostí zapojit. Začátek akademického roku se nese v duchu festivalu Albertov open air, na kterém se podílí všechny tři albertovské fakulty UK (1. LF, MFF a PřF). 22. února 2013 se můžete těšit na Reprezentační ples PřF, kde se udílí cena Velemlok pro nejlepší učitele za předchozí akademický rok. Oddělení vnějších vztahů organizuje také Noc přírodovědců a Pražskou muzejní noc, kdy se na noc otevřou budovy PřF a pro návštěvníky je připraven bohatý přírodovědný program. v Botanické zahradě PřF probíhá nejen část programů pro širokou veřejnost (Den dětí a Mezinárodní den fascinace rostlinami), ale i koncerty, které jsou většinou spojené s vernisáží nějaké výstavy. Pokud budete pravidelně sledovat nástěnky, občas narazíte i na menší projekty odehrávající se na půdě PřF (cestovatelské přednášky a promítání, projekce filmů apod.).

Studentské kluby

Hned po prvních pár dnech na fakultě narazíte na téměř magická slova „Mrtvá ryba”. Jedná se o studentskou hospůdku v budově Benátská 4, kam chodí nejen studenti, ale i vyučující a díky její skrytosti narazíte téměř vždy na známé tváře. Letos je ale naplánována rekonstrukce celého objektu, takže pokud budete mít štěstí a naleznete „Rybu” ještě otevřenou, neváhejte ji navštívit. Dalším místem určeným k setkávání studentů je klub „Chladič” v budově chemické sekce Hlavova 8. Po dohodě s jejím správcem si můžete klub zarezervovat a využít k pořádání studentských akcí. v plánu je vybudovat studentský klub v budově děkanátu (Albertov 6) – když to dobře půjde, dočkáme se ho na jaře 2013.

Studentské spolky

Na stránkách studentského webu naleznete seznam některých studentských spolků fungujících na fakultě. Za zmínku stojí např. Erasmus klub PřF (erasmusclub.natur.cuni.cz), kde se můžete, nejen v rámci Buddy systému, setkávat se studenty ze zahraničí studujících zde v rámci programu Erasmus. v budoucnu bude studentské spolky zastřešovat nově vznikající Studentská unie Přírodověda.

Kultura za studentské ceny

Kromě zvýhodněných lístků na poslední chvíli (např. Národní divadlo, Švandovo divadlo nebo Divadlo Bez zábradlí) či lístků na stání (Činoherní klub) se studentům nabízí i velmi užitečný Novinkový systém Studentské rady Filozofické fakulty, kde lze po registraci a zaplacení malého ročního poplatku využívat řady slev pro členy SML systému. Můžete si vybrat od jakých klubů si chcete nechat na email zasílat informace (Hudební klub, Filmový klub, Divadelní klub, hudební festival, besedy se zajímavými hosty apod.) a prostřednictvím tohoto systému lze rovnou provádět i rezervace na vybrané akce. Filmový seminář UK (bojar.ruk.cuni.cz/fs/projekce) každé úterý uvádí aktuální produkci. Pro návštěvy je nutná registrace, je platná jeden semestr.

Komentáře

Ve čtvrtek 4. října 2012 se na Albertově koná studentský festival Jarmark a Albertov Open Air. Akce začíná ve 14 h. Více informací na stránkách Studentské unie UK.

Přihlásit se k odběru Comments for "Studentský život" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.