poplatky za další studium

Obrázek uživatele Anna

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jak je to přesně s poplatky za další studium. Pokud bych například chtěla začít studovat další školu/obor zároveň s magisterským studiem (prvák na magistru + nově prvák na bc), vzniká u mne povinnost hradit poplatek? Či vzniká až za rok ( - mám nárok na 4 roky bc studia)? Záleží zda toho bc pak přeruším? Jestli to někdo víte, budu vám vděčná, v opačném případě se informuju a napíšu to sem. Na studijním jsem se neptala správné osoby, odkázala mne na web, jenže já to z webu moc nechápu :) Díky Anna

 

EDIT (by admin): před položením dalšího dotazu do tohoto vlákna si prosím pečlivě přečtěte tento úvodní text o poplatcích a také pročtěte ostatní příspěvky v tomto vláknu. Velmi pravděpodobně se tak nebudete muset ptát a zatěžovat senátory legislativce. Ti vám rádi odpoví, ale jejich čas je drahocený a někdy by také měli studovat;-)

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Pokud je navazující studium na UK, lze podat v termínu odvolání s odkazem na opatření rektora 4/2007 (http://certik.ruk.cuni.cz/asuk/statutarni/opatreni_rektora/2007/or-07-04…), podle kterého univerzita “odpustí” nedostudované bc. studium

Pridali ste mi pokoj na duši :). Čítal som pred tým celé fórum a niekde sa tam podobné problémi objavili, ale boli “podobné” nie úplne rovnaké. Jedna vec mi však ešte vŕta hlavou, bakalára som mal urobeného bez predĺženia, Mgr. predlžujem vzhľadom na ten pobyt jeden rok (čo za normálnych okolností nie je problém), to vyjadrenie dekana som čítal a zdá sa mi že v tomto prípade by daná skutočnosť problém predstavovať mohla. Každopádne mi vyúčtovanie prišlo (zatiaľ) iba na 10 000 za tento semester a nie vyššia suma za dva nedokončené roky na druhom Bc. ale v tomto smere sa asi budem musieť obrátiť na štúdijné- každopádne ešte raz vďaka za aspoň toto nasmerovanie.

Dobrý den,

prosím poradil by mi tu někdo s mojí situací? Studovala jsem 5 let bakaláře, poslední rok jsem si zaplatila. Studium jsem dokončila a nastoupila na magisterský program. Potřebovala bych vědět, jestli mám ještě nárok na třetí rok zdarma. v zákonu to vůbec není jasně napsané. Myslela jsem, že mám nárok na 2+1 rok, ale teď mi někdo říkal, že jeden rok navíc je pro bakaláře i magistra dohromady.

děkuji za odpověď Marta

Obrázek uživatele Jan Kriz

Máš nárok na 2+1 roky zdarma.

Pokud jsi bakaláře úspěšně ukončila (je jedno za kolik let) a nemáš ještě nějaké další neúspěšné studium, tak máš klasický čas (2+1). Samozřejmě za předpokladu, že titul Mgr. ještě nemáš;-)

Jan Kříž

Děkuji moc! To mi spadl kámen ze srdce.:)

Dobrý den, jsem v podobné situaci, na jakou odpovídáte na tento dotaz -5 let studia na Bc.(jedno studium po 2 letech neúspěšně ukončeno a pak jiný obor úspěšně ukončen za standardní dobu 3 let, přičemž poslední rok jsem už za studium platila). Nyní jsem v 1. ročníku na Mgr. a již se mi ukazuje ve STAGU, že 2. ročník budu opět platit. Na studijním mi řekli, že to jedno neúspěšné studium se už se mnou vždy potáhne a tedy budu platit i na Mgr. i v případě, že ho dokončím standartně za 2 roky. Pokud si přečtu příslušný § zákona, tak to z toho vůbec nevyplývá. A jak je možné, že to má jiná jinak ? Studuju však na UP Palackého. Jak je možné se proti tomu bránit nebo odvolat ? Vždyť už jsem jednou zaplatila a ne málo - 2x30.000 Kč !!!!

Ahoj, je to tak. Neúspěšné studium se s tebou táhne celou dobu a odečítá se ode všech studií. Na UK existuje opatření rektora o snížení tvrdosti zákona, máte-li něco takového na UP, netuším. V zákoně 111/1998 je to § 58, odstavec 3: “..do doby studia se započtou též doby všech předchozích studií v bakalářských a magisterských studijních programech, které byly ukončeny jinak než řádně…”. Je možné, že UP nabízí úlevy z jiného důvodu (sociální, výborné studijní výsledky, …), ale to si musíš zjistit u nich.

Takže tomu mám rozumět tak, že pokud někdo studuje Bc. obor např. těch 5 let, ale z toho 2 roky byl jeden obor neúspěšně, tak pak v NMgr. má už jen 1 rok zdarma a druhý platí. A pokud studoval jen jeden Bc. obor taky 5 let, tak v NMgr. neplatí. Je to tak? Děkuji ještě jednou za odpověď Jana

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Ano, je to tak

Dobrý den,
měla bych jeden dotaz.
V Ostravě jsem studovala bakalářský obor, s tím že jsem jej o jeden rok prodlužovala. Ted studuji navazující magisterský na FF UK. A opět bych potřebovala studium o prodloužit ( o jeden semestr). A tak se chci zeptat jestli budu za ten pul rok něco platit nebo mám opět nárok na 2+1 zdarma, ikdyž jsem prodlužovala na Bc a v době státnic mi už bude 26 let. Žádné jiné studium jsem neabsolvovala.
Děkuji za odpověd

eva

Nemáš-li žádné neúspoěšné ukončené studium, mělo by se to obejít bez poplatků.

Dobrý den,
mám podobný dotaz jako předchozí.
Moje situace: Studovala jsem 4 roky Bakaláře neúspěšně, poté jsem se znovu přihlásila, a s uznáním předmětů jse vystudovala za další 1 rok, kdy jsem platila poplatky za delší studium. Nyní jsem nastoupila na dvě megisterská studia a na obou po mně požadují poplatky. Na oddělení poplatků mi bylo sděleno, že na jeden tento poplatek můžu dostat úlevu díky OR 04/2007 ale ne na druhém. Na druhém to musím zaplatit v plné výši.
Je to skutečně tak? Přijde mi zvláštní, že když jsem ten jeden rok celý zaplatila, že bych měla okamžitě platit.
Dále pokud se studují dva bakaláři současně, a člověk je už ve třetím řočníku (tedy studuje v součtu pátý rok na obou bakalářích), poplatky se odkládají do doby, než jeden obor vystuduje, a v tom případě platí pouze další studium zpětně. Nemělo by toto platit i na můj přpad ale v magistru?

Velmi děkuji za odpověď

Kristýna

Obrázek uživatele Roman_Matousek

K první otázce: ano, opatření rektora 4/2007 odpouští absolventům jednoho bakalářského studia poplatek pouze na jednom navazujícím studiu. Má to svou logiku - univerzita nechce zatěžovat poplatek studenty kvůli jejich dávné “chybě/omylu” v bakalářském studiu, ale zároveň vychází z toho, že běžné je studovat jeden obor. Studium dvou oborů je něco navíc (“nadstandard”), takže není důvod brát na druhé a další studia speciální ohledy.

K druhé otázce: Popisovaný příklad se týká souběžného studia, kdy se dny započítávají opravdu jen jednou (pokud obě studia stále trvají). Poplatek je ale vyměřen kvůli dřívějšímu neúspěšně ukončenému studiu, nikoliv kvůli překročení doby magisterského studia.

Ahoj,

možná už tu někde v historii tento dotaz byl, ale s prominutím se zeptám znovu :-)

Mám za sebou úspěšně složeného bakaláře (standardní doba studia tři roky, ukončeno v léta 2010) a dodělávám magistra - zde prodlužuji o rok, takže také v pořádku.

Když jsem byla ve třetím ročníku bakaláře, začala jsem studovat souběžně ještě jedno bc. studium, tzn. už dvakrát jsem platila poplatek 1 000 Kč za další studium. V současné době mám odstudováno 5 semestrů a toto studium mám druhým semestrem přerušeno (od ledna 2012). Do řádného ukončení studia a tedy do konce studia bez poplatku za delší studium ve výši 10 000 Kč mi zbývá už jen jeden semestr. Vzhledem k počtu chybějících kreditů, rozvrhům fakulty a mým časovým možnostem vím, že během tohoto jednoho semestru studium ukončit nezvládnu, odhaduji, že bych potřebovala ještě cca 2 - 3 semestry (tzn. minimálně 20 000 Kč navíc).

Vzhledem k tomu, že už mi nějak došly síly i chuť tohoto druhého bakaláře dodělávat, pohrávám si s myšlenkou, že bych studium úplně ukončila - někde jsem ale slyšela, že bych musela uhradit již odstudované semestry na tété škole (tzn. 5 semestrů) - je to pravda?

Díky moc za odpověď!

T.

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Ahoj,

odstudované semestry zpětně neplatíš, radši se ani neptám, kde jsi to slyšela :-D. Doba neúspěšně ukončeného studia se ale bude započítávat do magisterského studia, takže by ti vznikla povinnost uhradit poplatek za delší studium na magisterském studiu.

Zpětně nic neplatíš, akorát “získáš” X let neúspěšného studia, které se ti odečtou od aktuálního studia, takže začneš ihned platit velké poplatky za delší studium. Takže přerušeného Bc. ukonči až dokončíš NMgr. Pak už to bude jedno.

Díky oběma za objasnění :-)

Takže pokud zvolím postup prosloužení bakaláře o další semestr (to ještě můžu), ukončení magistra v červnu a ukončení studia bakaláře v zimním semestru, tak nic neplatím? To je dobrá zpráva :-)

Přesně tak.

Dobrý den,
pročetla jsem si celou diskuzi, ale chvíli mám pocit, že tomu rozumím a chvili, že vůbec. Prosím zkušenější mám dotaz k poplatkům mého studia.

Studovala jsem bakaláře 4 roky a po 4 letech jsem si začala studovat NMgr., které jsem studovala a přerušovala a nakonec ukončila z důvodu nezájmu o studium.
Ráda bych začala studovat dálkově PeF UK v Praze, znova od bakaláře a nadále pak NMgr. Chci se zeptat budu platit za dElší nebo dAlší studium ?

Děkuji. Monika

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Po dobu tří let Bc. studia zmenšenou o délku neúspěšného magisterského studia budeš platit poplatek za další studium, potom poplatek za delší studium. Na navazujícím magisterském to je v principu stejné, jen standardní doba nejsou tři, ale dva roky. Nevím přesně, jak dlouho jsi již studovala magisterské studium, každopádně se ti jeho doba započítává.

Dobrý den,

pročítala jsem nyní Vaše příspěvky a komentáře k dotazům na téma poplatky za studium. Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho budu platit poplatek za delší studium v případě že jsem studovala magisterský obor právo 4 roky a do 5. ročníku jsem už bohužel nenastoupila. Nyní jsem začala studovat s bakalářským stud.programem a nedávno jsem zjistila, že budu hradit popl. za delší studium. Za jak dlouho mohu studovat na nynější bez nutnosti hradit poplatek za delší studium? Pak samozřejmě zkusím podat odvolání s žádostí o zmírnění tvrdosti zákona.

Předem mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký večer,

Daniela.

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Danielo, poplatek za delší studium budeš platit pořád, až do konce studia. Odstudováno máš neúspěšně 4 roky, které se ti odečtou na každém započatém studiu od standardní doby navýšené o jeden rok (tj. na tříletém bakalářském studiu budeš platit od začátku, na šestileté medicíně bys měla 6+1-4=3 první roky pez poplatku a pak bys platila).

 

Dobrý den, prosila bych o radu týkající se mé situace.
V roce 2007 jsem začala studovat bakalářský obor, který jsem po roce zanechala a v roce 2008 jsem začala studovat jiný bakalářský obor, který jsem úspěšně ukončila v roce 2011. Souběžně s tímto oborem jsem studovala jiný bakalářský obor, který jsem zanechala k lednu r.2009, tzn. že jsem zde byla zapsána pouze jeden semestr. Ve zkratce - studovala jsem úspěšně 3 roky bakalářského studia, 1 rok neúspěšně bc studia a jeden semestr neuspěšně bc studia. Nyní studuji 2. rokem navazující magisterský obor a univerzita mi oznámila, že od ledna příštího roku bych měla platit za neúspěšné studium. Znamená to tedy, že platím kvůli tomu jednomu neúspěšnému semestru studia?
Dá se proti tomuto rozhodnutí odvolat?

A poslední dotaz - v případě, že bych chtěla pokračovat na PhD. studium - na jiné - budu opět platit za každý započatý půlrok studia, nebo už se na PhD. studium toto nevztahuje?

Předem moc děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Pokud studuješ na UK, můžeš požádat podle opatření rektora 4/2007 od odpuštění poplatku, protože vzniká v navazujícím studiu kvůli kdysi dávno neúspěšnému bakalářskému studiu (měla bys tak získat zpět jeden rok). Na PhD studiu se poplatky neplatí, naopak v interní formě pobíráš stipendium.

Dobrý den,
Omlouvám se, že ruším, ale dostal jsem se do poněkud prekerní situace.
Po maturitě v roce 2011 jsem se rozhodl jít na Fakultu elektrotechnickou ZČU. Po zimním semestru jsem však studium řádně ukončil ,neboť mě nebavil mnou vybraný obor a nezískal jsem potřebný počet kreditů pro průchod do semestru letního. V září roku 2012 jsem nastoupil na Fakultu dopravní ČVUT, avšak zároveň jsem byl zapsaný na VUT na fakultě informatiky, aniž bych si předem zjistil cokoliv o nasčítávání semestrů. A můj problém tkví v tom, že chci přejít na UK, poněvadž jsem došel k názoru, že technika zkrátka není pro mě. Otázka však zní, kolik semestrů budu muset platit a kolik? Na VUT studium řádně ukončím ještě nyní, v zimním semestru. A obávám se, že na ČVUT jsem se už dostal do semestru letního, čili opravte mne, prosím, jsou-li mé výpočty špatné. První rok v Plzni se počítá jako 1 semetr. Další půlrok na VUT jako další 1 semestr, což dává dohromady 1 rok, který si můžu dovolit v rámci 4 let bakalářských studií. Zbývá tedy už jen ČVUT, kde jsem v případě nástupu na UK od září roku 2013 strávil jeden rok. To jsou 2 semestry, takže bych měl v případě dokončení studia na UK ve standartní době 5 let platit jen ty 2 semestry na ČVUT (2*15 000-18 000, neurčí-li děkan na mnou zvolené fakultě UK jinak). Ještě bych rád dodal, že 27 let mi bude zhruba 1-2 měsíce po případném dostudování UK. A ještě bych se rád zeptal, jestli je nějaký problém v tom, že letos jsem byl zapsán na VUT a ČVUT současně? Vyplývají z toho nějaké poplatky navíc? Předem děkuji za Váš čas a případnou odpověď.

Jen dodatek k mým termínům řádného ukončení- myslím tím ukončení studia, nikoliv řádné ukončení. :)

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Zdravím,

doba studia se počítá na dny (mezi zápisem a ukončením - v tomto případě zanecháním - studia), nikoliv na semestry podle té které školy. Protože začneš nové studium, doba všech studií se sečte (cca 6 měsíců ZČU, cca 6 měsíců VUT, cca 6 měsíců ČVUT - čím dříve bude ukončeno, tím lépe). Těchto cca 18 měsíců by se odečetlo od standardní doby + 1 roku na UK, platil bys za cca 6 měsíců podle “ceníku” fakulty UK. Věk nemá na poplatky vliv.

Děkuji mnohokrát, tak trochu se mi ulevilo. A že ještě otravuju, chtěl bych se zeptat, zda-li tedy nevadí simultánní studium VUT a ČVUT, zda-li z toho neplynou nějaké extra poplatky?

Souběžné studium se počítá jenom jednou. Ale jakmile je neúspěšně ukončíš, odečtou se ti ty délky od dalších studií, jak píše Roman výše. Žádné další věci z toho neplynou.

Zdravím Vás,

mám dotaz ohledně mé situace a i přesto, že jsem prošel celé vlákno, nejsem si stále jistý. Moje situace je následující:
V roce 2007 jsem nastoupil do prezenčního studia (informatika), studium jsem po prvním semestru ukončil a v roce 2008 nastoupil na další prezenční bakalářské studium. Další bakalářské studium jsem ukončil po 3 letech, tudíž jsem se vyhnul poplatkům. Nyní, v letním semestru, plánuji ukončit navazující magisterské studium (řádně po 2 letech studia). Vzhledem k zaměření školy bych si však chtěl ještě rozšířit znalosti v oblasti práva a chtěl bych (po ukončení navazujícího magisterského studia tzn. na podzim 2013) nastoupit na práva a udělat si alespoň bakaláře. Především mě zajímá, zda bych platil poplatek za další či delší studium? A zda se nějak projeví jeden neúspěšný semestr na informatice?

Předem moc děkuji za odpověď.

Zcela základní dotaz. Samozřejmě budeš platit za další studium (jednoho Bc už máš) a máš na něj o semestr méně (kvůli tomu neúspěšnému). A máš na něj jen standardní dobu studia (bez roku navíc). Takže to buď stihneš rychleji nebo budeš (za cca semestr) platit poplatek za delší studium.

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká instituce, která by mi přesně řekla, kolik dní mám odstudovaných a kolik mi jich zbývá? Něco jako studentská matrika nebo tak. Nechci se řídit pouze hrubým odhadem.

Díky…

T.

Za všechny školy existuje matrika studentů v Brně, ale nevím o tom, že by bylapřímo přístupná k nějakým dotazům. Každopádně tuhle informaci musí být schopno dodat studijní oddělení.

Obrázek uživatele Jan Kriz

SIMS je zde: https://sims.ics.muni.cz/ - ale fakticky potřebuješ někoho, kdo do ní má přístup (na každé univerzitě by takový člověk měl existovat). Ten se pak může podívat na tvojí osobu (asi za předpokladu, že na té univerzitě z které se do SIMS posílá dotaz studuješ).

Ty jako osoba se sám nikam nepodíváš.

Čistě právnicky, asi uspěješ i s žádostí o poskytnutí informací podle zákona 106/1999 Sb. směřovaném na ministerstvo (tak prý podle kolegy právníka v tomto případě zkusit 101) - ale tímhle spekuluji. Nebo možná spíše 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Jan Kříž

Ahoj, chtěla bych se zeptat na poplatky za delší a další studium.
na bakaláři jsem měla zapsaná 2 studia: 14.7.2006-22.11.2006- pedagogická fakulta- nedokončeno, současně 20.7.2006-1.9.2010- filosofická fakulta- úspěšně odstudováno. V tomto studiu jsem již platila za překročení délky studia díky druhému ukončenému oboru. Následně jsem 15.2.2011- leden 2013 studovala na fakultě sociálních studií magisterské studium a úspěšně ho ukončila. Současně s těmito studii od 7.9.2009 do června tohoto roku studuji další bakalářské studium na Mendelově univerzitě, s tím, že od 1.9.2012- 8.2.2013 jsem měla přerušené studium. Nastoupila jsem tedy znova do studia na aktuální semestr. Poplatky za další stuium jsem platila již 2krát, a to v částce 2952 za rok 2010 a 2011. Nyní mi byly vyměřeny nové poplatky za další i delší studium. Poplatek za další studium byl vyměřen na 2801 za dlaší studium v akademickém roce 2012-2013. Zajímalo by mne proč je poplatek menší než v předchozích letech? Pokud se to odvíjí od přerušení studia neměla by být částka poloviční, tzn. za 1 semestr?
Další dotazy se týkají výše částky za delší studium. Poplatek byl vyměřen na 8410 za započatých 6 měsíců studia počínaje únorem 2013, jako trojnásobek základu. Je nějaká možnost snížení poplatku? Předem díky za odpověď.

Tyhle otázky konzultuj se studijním oddělením, respektive s ceníkem. Pro PřF viz https://www.natur.cuni.cz/fakulta/uredni-deska/student/poplatky-spojene-… Možnosti snížení poplatku viz http://www.cuni.cz/UK-4573.html (Čl. 4). Poplatky za další studium se vyměřují za každý akademický rok, za delší za každý započatý semestr.

Dobrý den,

Rok jsem studovala bakalářské studium (Liberec) jelikož mě to nebavilo,
rozhodla jsem se jít studovat jinam (Hradec), kde jsem studium řádně
ukončila po třech letech. To první studium jsem neukončila (myslela jsem
si že si ho když tak dodělám, po roce a pul mě vyhodili). takže jsem
studovala 2,5 souběžně. po ukončení jsem odjela na rok mimo čr a pak
jsem nastoupila na FSV. po roce studia mi přišlo, že další pul rok si
musím už zaplatit.

Myslíte si, že bych mohla zažádat o odpuštění poplatku, když to
bakalářské studium probíhala souběžně (na jiných univerzitách než
je UK) a když to přímo nenavazovalo a byla jsem rok pryč?

Děkuji

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Zdravím, to je typický případ podle opatřenírektora 4/2007 (viz i popis nad fórem). Nenevazování ani to, kde jsi byla, nemá na poplatky vliv. Podle tohoto opatření je důležité, že má neúspěšné bakalářské studium, ale teď jsi v magisterském.

Dobrý den,
předně chci poděkovat za užitečnou diskuzi, přesně něco takového jsem hledala.
Mám za sebou rok neúspěšného Bc. studia na UPOL (teď končím v prváku), mám v plánu od tohoto podzimu (ak. rok 2013/14) nastoupit na jiný Bc. obor na UK. Chci se zeptat, co budu muset platit, pokud bych si k tomuto Bc. studiu na UK přidala od příštího roku (ak. rok 2014/15) kombinovaně ještě jeden Bc. obor na UPOL a následně každý ukončila v průběhu tří let, tj. první, prezenční obor v roce 2016 a druhý, kombinovaný v roce 2017. Což by znamenalo dva roky souběžného studia.

Děkuji, K.

(P.S.: Příspěvek v trochu jiném znění jsem omylem vložila ještě někam jinam, omlouvám se.)

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Pokud vše proběhne tak, jak píšeš, tak budeš v posledním ročníku druhého studia platit poplatek za další studium.

Moc Vám děkuji za odpověď.

Ahoj, ráda bych všechny upozornila na jednu “novinku”, která může pomoci všem, co nechtějí platit za další a delší studium. Shrnula jsem to ve svém článku: <a href=”http://student.finance.cz/zpravy/finance/396563-studentum-vysokych-skol-jsou-spatne-vymerovany-poplatky/”>http://student.finance.cz/zpravy/finance/396563-studentum-vysokych-skol-…</a>

Ahoj,
mám otázku, se kterou mi nikdo definitivně neumí poradit.
Ve třetím ročníku svého Bc. studia jsem nastoupila do prvního ročníku dalšího Bc. studia. Svoje první studium jsem na konci třetího roku úspěšně ukončila. Řeším teď, jestli se moje druhé studium, kde mám ještě studovat 2 roky, bude vyhodncovat jako další studium stejného typu (tedy by na mě platil poplatek za DALŠÍ studium), nebo jako souběžné studium, u kterého jsem překročila obvyklou dobu studia (tzn poplatek za DELŠÍ st.).
Děkuji mnohokrát.
Petra

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Když jsi studovala zároveň s prvním bakalářským studiem, šlo o souběžné studium a poplatek jsi neplatila.

Nyní budeš až do konce standardní doby studia (tj. ještě 2 roky) platit poplatek za další studium.

Pokud překročíš standardní dobu (začneš 4. ročník), budeš platit poplatek za delší studium.

Díky moc za odpověď.
A je to takhle docela určitě - resp. můžete mě prosím odkázat na daný paragraf, ze kterého je to možné vyčíst?
Děkuji za pomoc. PK

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Zdravím:) V září r. 2007 jsem začala studovat na soukromé vysoké škole, nejdřív na denním studiu, poté jsem přešla na studium dálkové. Studium jsem nepřerušila, ale dokončila až v lednu 2012. Příští rok bych se chtěla hlásit na FF MU. Zajímalo by mě, zda budu platit nějaké poplatky a zhruba v jaké výši. Předem moc díky za odpověď:)))

Hanka

Netřeba ptát se 2x na stejnou věc… https://web.natur.cuni.cz/student/forum/predpisy/poplatky-ff

Ahoj, prosím o radu. Studuji bakalářský obor, prodlužuji o semestr, předpokládám řádné ukončení v lednu 2014 (v 7. semestru). Zároveň jsem od září letošního roku zapsaná na další . Pokud bych tento obor na další ukončila v červnu 2014 (jinak než řádně), budu muset platit nějaké poplatky?
Děkuju moc za odpověď. Předchozí diskuse jsem četla, ale každý případ je trochu jiný, tak jenom pro jistotu…

Pokud to stihneš jak popisuješ (tzn. na 1. oboru řádně ukončíš dřív, než na 2. zanecháš studia), tak ne. Akorát ten neúspěšný rok, se ti odečte od všech dalších studií, takže na NMgr. nebudeš mít 2+1 rok, ale jen 2 roky. Takže stojí za úvahu 2. studium přerušit - můžeš se tím v budoucnu vyhnout poplatkům, ale zase po ukončení 1. studia přijdeš o statut studenta…

Dobrý den,

po pročtení všech možných informací jsem skončila poněkud zmatená. Má situace je následovná: jsem ve třetím ročníku studia psychologie a plánuji prodloužit o rok (popř o semestr, jak se stihne bakalářka). Zároveň jsem si letos podala přihlášku na bc studium biologie. Ergo, jeden rok by byl studován paralelně. Jak je to potom s poplatky za studium? Budu muset ve třetím ročníku biologie platit poplatek za DELŠÍ studium?

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Po dobu souběžného studia nebudeš platit nic, potom budeš platit poplatek za další studium (na UK od příštího roku nula) a pokud na druhém oboru překročíš standardní dobu, budeš platit za delší studium.

Dobry den,

se zajmem (a trochou i hruzou) jsem precetla cele vlakno, a mam specificky dotaz, ktery zde jeste nezaznel.

jak se hodnoti z pohledu jiz tolikrat zminovaneho oaptreni na odstraneni tvrdosti zakona situace v pripade studii, ktera byla neuspesne ukoncena v dobe, kdy jeste nebylo rozdeleni do Bc. a Mgr. stupnu? Tedy, lze postavit na roven nenavazujici magistersky a bakalarsky obor?

sveho casu jsem ze zdravotnich duvodu nedokoncila magistersky petilety obor. Po letech jsem se do studia vratila, v podstate ihned a bez diskuzi platila poplatky za delsi studium a nakonec radne dostudovala…nyni jsem prijata do navazujiciho magisterskeho studia (v uplne jinem oboru :)) a ze vseho zde uvedeneho vyplyva, ze jako sankci za to, ze jsem jednou pred vice nez deseti lety, nedostudovala, budu porad tahat jako kouli na noze poplatek za delsi, nikoli za dalsi studium… kriminalnikovi se po urcite dobe tresty ve vypisu zahladi, ale u poplatku za studium, aby se clovek bal, ze mu je vymeri i v pripade budouciho pokusu o studium na univerzite tretiho veku… neco jako vecna vina, hrich, ktery nesmyjes :) …asi bych prehodnotila, zda se vubec do studia ma Prirode zapsat, protoze me dosti otravuje predstava, ze bych opet platila “plnou palbu” za svuj davny “prohresek”… svym zpusobem je to totiz velice diskriminacni…a i kdyz clovek tu puvodni chybu odstrani tim, ze nakonec ten neuspesny pokus opravi tim, ze ho radne dotahne do konce… uz jsem poplatky za delsi studium platila vcelku dlouhou dobu v dobe, kdy jsem konecne to puvodne neuspesne studium po opakovanem prijeti radne dokoncila …a nebylo to ve finale malo penez. (situace je slozita, snazim se byt ve vyjadrovani co nejjednodussi :))

Po te litanii tedy jeste strucne ten dotaz: lze z pohledu opatreni rektora 4/2007 posuzovat nenavazujici petilete magisterske studijni obory stejne jako ty bakalarske?

Diky,

Helena

Z logiky věci by výplývalo, že ano, ale jelikož to není explicitně řečeno, tak si dovedu představit oba výklady - jak ten pozitivní, tak tvrdý. Takže se raději předem informuj na studijním oddělení a/nebo na RUK.

Ahoj, moc bych prosila o radu. Po střední škole v r.2014 jsem se přihlásila a zapsala na dvě do 3letého Bc. studia, protože jsem se nemohla rozhodnout, na kterou z těch dvou vš jít. Obě jsem ale ukončila hned na konci prvního semestru. Druhý (letní) semestr už jsem tedy nebyla studentkou na žádné vš a tento školní rok také nejsem (rok a půl tedy nebudu studentkou). Příští šk. rok bych ale chtěla jít na 5ti nebo 6ti letý obor magisterský(nenavazující). To by znamenalo, že v ideálním případě bych vš řádně ukončila v 26 nebo 27 letech. Počítá se mi to teda, že jsem byla na těch vš předtím, ikdyž to bylo Bc. studium? Budu muset potom na tom magisterském něco platit? Vůbec tomu nerozumím. Děkuji

Ahoj, chci se zeptat, zda platí stejné podmínky, jako tu zmiňujete u poplatků bc+mgr nebo bc+ další bc i u studia medicíny. V červnu 2018 pravděpodobně složím poslední státnici a v létě pak snad získám titul MUDr. V případě, že bych chtěla být nadále student a do konce března 2018 si podám přihlášku na další a splním jejich požadovaná kriteria, eventuelně v září pak nastoupím do 1. semestru, budu muset platit ony zmiňované poplatky za další studium, když vlastně nebudu studovat zároveň?
A ještě jedna věc, pokud bych odjela v září na absolventskou stáž, mělo by to nějaké další důsledky? Konkrétně sociální a zdravotní stále platí škola - ta nová, že? A do 26. roku jsem stále studentem?
Děkuji za odpověď.

Medicína je trechnicky šestileté magisterské studium. Na další škole budeš platit poplatky za další studium. Studentkou jsi jen jsi-li zapsána v prezenčním studiu na . Účelem tohoto statutu není platit ti pojištěni v době, kdy nestuduješ. U stáže záleží, jak je organizována, placená.

Stránky

Přihlásit se k odběru Comments for "poplatky za další studium" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.