Přidat komentář


Přečtěte si Pravidla pro psaní článků na tento web a Rychlé tipy pro váš (první) článek. Viz též Weby na fakultě – návody, tipy a triky.

Upozorňujeme, že kvůli cachování (vyrovnávací paměti) se nový obsah nemusí zobrazit hned, ale až se zpožděním, v některých případech až půl hodiny.Obrázek uživatele Jan Pačes

Happening "Za budoucnost českého vysokého školství"

Po účasti na předešlých akcích na podporu financovaní vědy a školství a dodržování politických slibů si vás dovolím pozvat na akci následující, která se koná v pondělí 25. 9. od 7:00 před Úřadem vlády: (Popis akce cituji z příslušné facebookové události.)

11. září jsme se poprvé shromáždili, abychom rozdali přícházejícím ministrům a ministryním uzlíky, aby na nás, doktorandky a doktorandy a celé vysoké školství, nezapomněli. 

Následující pondělí 18. září jsme se opět sešli před Úřadem vlády, abychom se připomněli a ukázali, že české vysoké školy nespí,ale bedlivě sledují, jestli vládní představitelé naplní již několikrát opakované sliby, že peníze budou, protože “vzdělání je priorita”. Týž den vydal ministr financí Pilný prohlášení, že peníze pro vysoké školy se v rozpočtu najdou. 

Ano, mohli bychom si říct, že máme vyhráno, ale podobné situace se cyklicky opakují a sliby se ne vždy promění v realitu. Proto vyzveme v pondělí 25. září 2017 Vládu České republiky, aby dostála svým slibům a nezanedbávala základní potřeby českého vzdělávacího systému.

Nebude chybět teplý čaj a káva, hrníčky s sebou! :-)

Program : 

7:00 - 8:30: oslovování přicházejících ministrů a ministryň
8:30 - 9:00: projevy vybraných hostů a hostek z (za doktorand(k)y, asistent(k)y, docent(k)y, profesor(k)y). Jména doplníme.


Pořádají: 

Česká asociace doktorandek a doktorandů, z.s.
Fórum Věda Žije!, z.s.
David Hurný, místopředseda Akademického senátu UK
Sára Vidímová, členka Akademického senátu UK
Lukáš Dvořáček

Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.