Developing effective presentations in English I. a II.

Obrázek uživatele Michal Andrle

Potřebujete vystoupit na konferenci a v angličtině přednést přednášku o svém výzkumu? Chcete se dozvědět, jak připravit prezentaci, která vaše publikum neuspí a přitom sdělí vše potřebné a důležité? Máte zájem seznámit se se základními principy grafického designu, které vám umožní připravit efektivnější snímky v PowerPointu, či jiném programu?

Odpovědi na tyto otázky naleznete v semináři na téma prezentačních dovedností. Seminář je rozdělený na dvě části (2x180 min), které se uskuteční ve dnech 11. 11. a 25. 11. 2015.

V první části se budeme zabývat postupy při přípravě obsahu, struktury a vizuální stránky prezentací. Dále se zaměříme na strategie pro přednes, včetně doporučení vhodných jazykových a stylistických prostředků v angličtině. Zaměříme se též na vybrané psychologické aspekty a na možnosti účinné interakce s publikem. Posluchači si pak teoretické poznatky vyzkouší v praktické, navazující části semináře o 14 dní později, kdy přednesou vlastní prezentace a získají konstruktivní zpětnou vazbu. Účast v této druhé části je podmíněna absolvováním úvodního semináře. Obě části semináře budou probíhat v anglickém jazyce (předpokládáme jazykové znalosti posluchačů minimálně na úrovni B1.

Lektorky:

Kamila Etchegoyen Rosolová, M.A., Ph.D.,

PhDr. Veronika Quinn Novotná, Ph.D.

Místo konání akce: Zelená posluchárna 1. patro, č. dv. 141, Celetná 20, Praha 1

První část: 11. listopadu 2015 9:00-12:15

Druhá část: 25. listopadu 2016 v 9:00-12:15

Organizátor: Informační, poradenské a sociální centrum UK