Elektronická burza skript

Studentská komora Akademického senátu PřF pro vás připravila novou službu, a sice elektronickou burzu učebnic, skript a jiných studijních materiálů.Je dostupná na adrese http://web.natur.cuni.cz/student/burza-skript Každý do ní může přidat svůj inzerát na prodej nebo nákup Tak doufáme, že se uchytí a že bude prospěšná. :-) Níže je návod k použití.

Burzu můžete používat, aniž byste se na webu registrovali, ale musíte při psaní každého inzerátu vyplňovat obrázkovou CAPTCHU a jedno vyvěšený inzerát nemůžete upravit ani smazat. Proto vřele doporučujeme registraci. Pokud budete chtít smazat inzerát, který jste vyvěsili jako neregistrovaný uživatel, napište to do komentáře pod inzerát a někdo z redaktorů nebo správců jej smaže.

Přidávání inzerátů

V levém menu klikněte na Vytvořir obsah | Burza skript a učebnic. Co a jak vyplnit by mělo být zřejmé z obrázku níže (podrobnější komentář je pod ním):

Tvorba nového inzerátu do burzy skript

Nejdříve zaškrtněte, jestli chcete něco prodat nebo nakoupit. V položce Slovník vyberte obor, kterého se daná skripta týkají. Chcete-li vybrat víc oborů, podržte klávesu Ctrl a označte více oborů myší. Volitelně můžete přidat tagy (klíčová slova, sdílená všemy články na tomto webu). Do kolonky Nadpis uveďte jméno učebnice (a případně další údaje jako edice). Do položky Autor skripta / učebnice uveďte autora/y a případně rok a/nebo další údaje. Uveďte cenu, za kterou chcete skripta prodat nebo za kolik zhruba hodláte nakoupit. Uveďte jedno celé číslo. Přesná cena může být výsledkem dohody mezi nakupujícím a prodávajícím, berte jí tedy jako orientační. Jméno prodávajícího vyplňte, prosím, správně a úplně, ať je jasné, na koho se má zájemce obrátit. Počítáme s e-mailem jako primárním komunikačním prostředem, uveďte tedyfunkční kontaktní e-mail a případně váš telefon. Do pole Text napište pár slov o daných skriptech (v zásadě libovolný komentář). Nejste-li přihlášeni, vyplňte CAPTCHA, klikněte na Náhled a jste-li spokojeni, tak na Uložit. Hotovo.

Smazání inzerátu

Chcete-li smazat svůj starý inzerát, který jste vytvořili jako nepřihlášení (neregistrovaní) uživatelé, napište k danému inzerátu komentář s žádostí o smazání a někdo z adminů jej smaže. Pro příště ale doporučujeme registraci, ať se zbytečně neobtěžujeme. ;-) Jste-li registrovaní, přihlaste se, klikněte na svůj inzerát a pak na Upravit a úplně dole najdete tlačítko Smazat. Po pár kliknutích je inzerát pryč.

Hledání inzerátu

Můžete jednoduše procházet seznam inzerátů. Kliknutím na položky v záhlaví (Autor učebnice / skripta, Jméno skript, učebnice, Cena nebo Jméno prodávajícího / kupujícího) můžete inzeráty seřadit podle daného kritéria. Vzestupně a po opětovném kliknutí na stejný odkaz sestupně. Jelikož sloupec Obor, předmět může obsahovat více nezávislých položek, nejde podle něj řadit. V tabulce pak každý řádek představuje jeden inzerát. Pokud v řádku klinete na autora, nadpis, cenu nebo jméno prodávajícího / kupujícího, dostanete se na kompletní inzerát i s kontaktními údaji a případnými komentáři. Pokud kliknete na položku Obor, předmět, dostanete se na seznam všech inzerátů v daném oboru.

Jinou možností je použití pokročilého vyhledávání ( položka Hledat v levém menu). Kliněte na rozbalovací nabídku Pokročilé vyhledávání a vpravo dole v seznamu Pouze typ vyberte Burza skript a učebnic. V nabídce Pouze v kategorii nůžete srolovat dolu a ze sekce Obor vybrat příslušný obor, kterého se hledaná učebnice týká. A nakonec stačí třeba do okénka Obsahuje kterékoliv slovo nebo Obsahuje frázi zadat vhodný hledaný termín a kliknout na Pokročilé vyhledávání dole.

Zpětná vazba

Burza v tuto chvíli jistě není vzorek technické dokonalosti a najdou se věci, které by šly zlepšit. Případné chyby, přání, návrhy na zlepšení apod. pište do diskuze pod článek.

Ale hlavně, aby to fungovalo, musí to lidé používat a psát tam inzeráty! ;-)

Komentáře

Tak už jsem smazal první úspěšný inzerát vyvěšený neregistrovaným studentem. :-) Ale vážně by bylo jednodušší, kdyby inzeráty psali registrovaní uživatelé – mohli by si to po sobě mazat sami. ;-)

—-
Sledujte aktuální dění okolo senátu: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/senat/

Obrázek uživatele Pepik

úspěšně jsem prodal inzerovanou knihu, děkuju za existenci této burzy

nicméně mne zarazilo, když kupující prohlásil, že studuje v Plzni, čili ať mu knihu pošlu.

škoda, myslel jsem že prospěju někomu od nás…

zas to znamená, že věhlas téhle burzy už se dostal do světa - minimálně do nějakého vyhledávače

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ono technicky nelze selektovat lidi z PřF UK a odjinud. Navíc si myslím že by to nebylo správná a ani přínosné pro všechny.


Z pozice admina - dohližitele tedy bude kontrolována pouze elevance nabídek pro studenty PřF (aby někdo nespamoval, nebo přes to neprodával prací prášky…)

Jan Kříž

V burze skript přibyla možnost filtrování inzerátů podle různých kritérií. Vyzkoušejte. :-)

—-
Sledujte aktuální dění okolo senátu: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/senat/

Přihlásit se k odběru Comments for "Elektronická burza skript" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.