Finanční podpora studentských aktivit - vyhodnocení žádostí v září 2011

Obrázek uživatele SKAS

Po vyhlášení podpory studentským aktivitám z fakultního rozpočtu a vyhodnocení první a druhé várky jsme obdrželi další tři žádosti. Ty opět prošly rozhodovacím procesem, který je popsán u vyhlášení podpory. Žádosti i s konečným rozhodnutím jsou v příloze tohoto článku - aby pomohly dalším s představou, jak žádat a s čím je šance uspět a samozřejmě pro veřejnou kontrolu naší práce.

A jaké je současné nastavení systému?

Plně bylo vyhověno žádostem, které prostředky použijí ve prospěch potenciálních prioritních uchazečů o studium PřF UK. Naopak pouze částečně bylo vyhověno akci studentských spolků, jejíž dosah byl posouzen jako nijak nepřesahující jednu sekci fakulty.

Dále uvádíme komentáře k minulým žádostem, tak jak se objevily už v článcích u minulých vyhodnocení:

Bylo vyhověno žádosti, která pomáhá aktivitě se zapojením středoškolských studentů. Finanční prostředky budou využity na samotnou aktivitu a na její zprostředkování širšímu okruhu zájemců. Naopak nebylo vyhověno žádosti, která předpokládala využití prostředků na odměny za dobrovolnickou činnost.

Příspěvek byl udělen takovým aktivitám, které vedly k zapojení veřejnosti (přednášky o Madagaskaru) či zahraničních studentů (Erasmus klub, EGEA). Obecně - něco co přesahuje dál než jen rámec spolku.

Nebylo vyhověno žádostem, které toho mají s PřF jen málo společného (pouze v rovině někdo z PřF je součástí nesouvisejícího spolku), a v případě, kdy záměrem byla alternace výuky (na to ty zdroje nejsou ani určeny, ani nemají patřičný objem). Na druhou stranu některé spolky i přes současné zamítnutí žádostí mohou žádat pro konkrétní aktivity se slušnou šancí na úspěch.

Základním sdělením tedy je: nejde o konečný stav, systém je otevřený a jakákoli budoucí žádost bude posuzována. Neexistují žádné termíny, do kdy se žádá. Pouze v souladu s pravidly je třeba žádat pokud možno před aktivitou nebo neodkladně po. Takže pokud něco děláte na PřF pro lidi kolem sebe, nastudujte podmínky a zkuste požádat;-)