Finanční podpora studentských aktivit - vyhodnocení žádostí v září 2011

Obrázek uživatele SKAS

Po vyhlášení podpory studentským aktivitám z fakultního rozpočtu a vyhodnocení první a druhé várky jsme obdrželi další tři žádosti. Ty opět prošly rozhodovacím procesem, který je popsán u vyhlášení podpory. Žádosti i s konečným rozhodnutím jsou v příloze tohoto článku - aby pomohly dalším s představou, jak žádat a s čím je šance uspět a samozřejmě pro veřejnou kontrolu naší práce.

A jaké je současné nastavení systému?

Plně bylo vyhověno žádostem, které prostředky použijí ve prospěch potenciálních prioritních uchazečů o studium PřF UK. Naopak pouze částečně bylo vyhověno akci studentských spolků, jejíž dosah byl posouzen jako nijak nepřesahující jednu sekci fakulty.

Dále uvádíme komentáře k minulým žádostem, tak jak se objevily už v článcích u minulých vyhodnocení:

Bylo vyhověno žádosti, která pomáhá aktivitě se zapojením středoškolských studentů. Finanční prostředky budou využity na samotnou aktivitu a na její zprostředkování širšímu okruhu zájemců. Naopak nebylo vyhověno žádosti, která předpokládala využití prostředků na odměny za dobrovolnickou činnost.

Příspěvek byl udělen takovým aktivitám, které vedly k zapojení veřejnosti (přednášky o Madagaskaru) či zahraničních studentů (Erasmus klub, EGEA). Obecně - něco co přesahuje dál než jen rámec spolku.

Nebylo vyhověno žádostem, které toho mají s PřF jen málo společného (pouze v rovině někdo z PřF je součástí nesouvisejícího spolku), a v případě, kdy záměrem byla alternace výuky (na to ty zdroje nejsou ani určeny, ani nemají patřičný objem). Na druhou stranu některé spolky i přes současné zamítnutí žádostí mohou žádat pro konkrétní aktivity se slušnou šancí na úspěch.

Základním sdělením tedy je: nejde o konečný stav, systém je otevřený a jakákoli budoucí žádost bude posuzována. Neexistují žádné termíny, do kdy se žádá. Pouze v souladu s pravidly je třeba žádat pokud možno před aktivitou nebo neodkladně po. Takže pokud něco děláte na PřF pro lidi kolem sebe, nastudujte podmínky a zkuste požádat;-)

Komentáře

Obrázek uživatele zdenek_janovsky

Je studentským spolkem ještě spolek studentů/zaměstnanců fakulty, kteří jsou na danou aktivitu ještě zaměstnáni fakultou skrze citované OPVK (vizte prosím žádost Mgr. Černé, roz. Rezkové)? Nemíjí se tato podpora tak svým cílem?

Obrázek uživatele Honza Kriz

Ahoj Zdeňku,

Ano, v tomto případě to bylo posouzeno jako studentský spolek. A ne, účinkem se dle usnesení SKASu nemíjí.

Přihlásit se k odběru Comments for "Finanční podpora studentských aktivit - vyhodnocení žádostí v září 2011" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.