Děkanský termín

Ahoj, nevíte prosím někdo, jestli existuje u nás na fakultě něco jako tzv. “děkanský termín”? Jako jestli se dá zažádat ještě o jedno přezkoušení i když už daný člověk neuspěl u šestého pokusu zkoušky. Díky moc za odpověď!

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ne, žádost o sedmý termín neexistuje.

Co ale platí - šestý pokus (resp. druhý opravný pokus opakovaného zápisu) musí být vždy před komisí. Pokud by nebyl, tak to je vada zkoušení, proti které se dá bránit.

Pokud ale student nestihne třetí pokus, tak to je jeho blbost, pátý před komisí být nemusí…

Jan Kříž

A jak se dá proti tomu bránit. Mě se to právě stalo, že šestý pokus nebyl před komisí a nikde nemůžu najít, jak se proti tomu bránit.

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Za prvé jsi se neměl(a) na šestý pokus hlásit na normální termín, ale požádat pedagoga a vedoucího katedry o zkoušení před komisí.

Za druhé při nejbližších úředních hodinách zajdi za studijní proděkankou a dohodni se na dalším postupu.

Toto téma mě aktuálně také zajímá, takže bych se zeptal pro doplnění - znamená to že děkanský termín na PřF neexistuje vůbec nebo je možný alespoň při prvním zápisu předmětu? (tedy ne jako sedmý ale jako čtvrtý pokus o zkoušku)

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Nic jako děkanský termín neexistuje. Jsou tři termíny při prvním zápisu předmětu a tři termíny při opakovaném zápisu (a u povinných předmětů je ten poslední před komisí).

Přihlásit se k odběru Comments for "Děkanský termín" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.