Doktorské studium

Zdravím,
mohl by mi někdo vysvětlit, jak je to s doktorským studiem na PřF? Mám vystudovaný magisterský studijní obor, několik let praxe práce s domestikovanými i divokými zvířaty a především prvoautorství několika víceméně zoologických publikací v impaktových časopisech. Z ne zcela spolehlivých zdrojů vím, že ještě před několika lety bylo možné doktorské studium na UK za těchto podmínek, tedy při významné samostatné vědecké práci předcházející zahájení doktorského studia, zkrátit interval mezi zahájením a úspěšným ukončením doktorského studia pouze na dobu potřebnou k dopsání dizertace, složení několika dílších zkoušek a především proběhnutí recenze článku odeslaného v období kolem zahájení doktorského studia. Platí tato možnost stále, nebo to již není možné?

Neptám se kvůli nějaké pochybné titulománii. Mojí motivací je to, že bych měla v několika letech možnost pracovat jako (odborný) asistent na vysoké škole - a PhD ze zoologie by představovalo jednak výhodu v konkurenčním boji uchazečů o místo a jednak splnění tabulkových předpokladů pro post odborného asistenta.

Všichni doktorandi mají individuální studijní plán. Popisovaná možnost je možná, vš je na dohodě se školitelem a oborovou radou.

Přihlásit se k odběru Comments for "Doktorské studium" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.