maximální doba studia

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s maximální dobou studia. Vím, že pro navazující studium je max. doba 5 let. Jak je to ale v případě, že bych studovala souběžně 2 navazující obory 3 roky? Kalendářně by to byly 3 roky, ale dohromady za oba obory 6 let. Jak se to bere? Budu muset ten jeden rok zaplatit?

Maximální doba studia se počítá pro každý obor zvlášť. Z hlediska poplatků se souběžná studia počítají jako jedno. “Zábava” nastává až když jedno z nich ukončíš…

Takže kdybych studovala souběžně 2 obory 3 roky, nemůžou mi ukončit studium kvůli toho, že jsem překročila maximální délku studia? Co myslíte tou “zábavou”?

Správně. V momentě, kdy se jedno studium ukončí, u druhého naběhnou buď poplatky za další studium (při úspěšném ukončení prvního) nebo za delší studium (ty vyšší, při neúspěšném ukončení). Je tak potřeba ukončit současně. Další řešení se tu mnohokrát diskutovala…

Přihlásit se k odběru Comments for "maximální doba studia" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.