Poplatek za studium

Dobrý den,

měl bych takový dotaz, dne 19.9.2017 jsem si podal žádost o ukončení studia na bakalářovi, kde jsem už jednou přesáhl standartní donu 3let. Minulých Letní semestr jsem zaplatil a dle IS tato částka platila do 1.9.2017.
Důvod dotazu: 18.9.2017 mi přišlo z univerzity, že mám zaplatit za další semestr ZS 2017/18 — vyměřovací období 26.8. 2017 (6měsíců), jenže já do něj nejsem ani zapsán a končím na univerzitě. Jak to bude s tou platbou? Má šanci, že mi platbu prominou, nebo že bych mohl zaplatit je za tu doby od 26.8 do doby ukončení studia?

PS: Omlouvám se, jsem z jiné Univerzity, nikde jsem pomoc nenašel.

Děkuji

S pozdravem Adam

Poplatky za delší studium se vyměřují za každých dalších načatých 6 měsíců. Jestli té situaci dobře rozumím, platba za LS znamená platbu za období 6 měsíců do 1. 9. 2017 Pokud byla žádost podána 18. 9., bylo načato dalších 6 měsíců, proto další platba. Pokusil bych se ale argumentovat již zmíněným - člověk dodělal semestr a už neměl ambici pokračovat dále.

No on je hlavně problém, že mě ani ta univerzita dále neumožní studovat. Tudíž studovat dále nemůžu, ale chtějí po mě celou častku za vyměřených 6měsíců…

Zákon říká, že se platí za 6 měsíců i za překročení o den. Ukončení studia je důvod pro snížení nebo i odpuštění poplatku. Podrobnosti mohou upravovat předpisy dané univerzity. Student o to musí aktivně požádat a vysvětlit důvody žádosti. A nakonec, úvodní dotaz by snesl, kdyby si ho tazatel po sobě přečetl u zvýšil míru souvislosti textu…

Přihlásit se k odběru Comments for "Poplatek za studium" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.