Poplatky

Dobrý den,

Prosím o radu. Absolvoval jsem 2 roky na FJFI CVUT (lépe řečeno řádně absolvované mám pouze 2 semestry a na konci 3 semestru jsem se rozhodl, že půjdu jinam), poté jsem studium ukončil a nastoupil jsem na jinou fakultu CVUT. V posledním roce současného bakalářského studijního programu tedy budu muset platit poplatek za DELŠÍ studium. Kdybych se po jeho absolvování rozhodl začít studovat jiný bakalářský obor, jaké poplatky budu muset platit? Pouze poplatek za DALŠÍ studium? A druhá variant: kdybych se rozhodl pokračovat v magisterském programu stejného oboru + začít studovat jiný bakalářský obor…. Jaké poplatky bych platil/neplatil v tomto případě? Předem děkuji za odpověď

S pozdravem
Honza

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Zdravím,

při dalším bakalářském studiu budeš nejprve platit poplatek za další studium, ale jen po dobu 3 let - odstudované doba na ČVUT  (tj. rok až rok a půl). Potom, protože se tato doba započítá, začneš platit poplatek za delší studium. V souběžném studiu magisterského oboru to bude podobné - nejprve nic a po roce až roce a půl poplatek za delší studium (znovu kvůli započítání neúspěšného studia ČVUT do 2+1 roku zdarma na Nmgr.). Na UK se v NMgr. poplatek vzniklý tímto způsobem (neúspěšné bakalářské studium) odpouští.

Roman

Aha, díky moc. To je teda děsnej nesmysl. No nic.. Takže fakt, že jsem nedokončil toho prvního bakaláře mě teď bude provázet už napořád a poslední roky jakéhokoliv studijního programu budu platit jak mourovatej, když se budu chtít přihlásit na další obor. Chápu to dobře?

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Ano, jednou nedokončený bakalář se projevuje až do konce studií :(

Tak jsem se ptal na studijním u nás na FBMI a řekli mi, že po uspesnym dokonceni studia se ty předtím NE řádně ukončený roky jakoby smažou na matrice a do magistra už jdu s čistým štítem. :)

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj, 

nevím co je FBMI, ale čistě dle litery zákona by tento postup byl špatně (protizákonně). Na UK je k tomu opatření rektora, které ve vymezených případech dělá něco podobného - ale na matrice se nic nemaže.

Je možné, že na FBMI je nějaké obdobné opatření v širším rozsahu. Pokud bys ale na magistra šel jinam, tak ty studia v matrice stále jsou a i z toho vyplývající skutečnosti budou platit…

Jan Kříž

Přihlásit se k odběru Comments for "Poplatky" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.