poplatky za další studium

Ahoj, i když toho tu už bylo o poplatcích napsáno dost, chtěla bych se ujistit, jak je to v mém případě.
V roce 2008 jsem nastoupila na VŠE a ukončila jsem ji úspěšně po 7 semestrech v lednu 2012, zároveň jsem v roce 2010 nastoupila na bakalářské studium na PřF, kde jsem nyní ve druháku.
Chápu to tedy dobře, že budu platit poplatek za další studium a pokud se vyměřuje za rok, jak to bude s půlrokem, kdy už jsem bakalář?
A ještě kdybych studium na PřF nyní ukončila neúspěšně, budu něco doplácet? A v magisterském studiu budu mít pořád nárok na 2+1 zdarma?
Děkuji Jana

Ahoj, bakaláře na VŠE jsi studovala zdarma 3,5 roku. Souběžná studia se počítají pouze jednou, takže jakmile jsi 1. Bc. ukončila, máš na PřF platit za dAlší studium. Na toto 2. studium máš pouze 3 roky, při přetažení budeš platit za dElší studium. Poplatky by ti měly být vyměřeny jakmile vznikne povinnost platit a další studium se platí za roky. Takže pravděpodobně budeš muset za ten půlrok zaplatit cenu za celý akademický rok. Ale s tímto argumentem bys mohla podat odvolání a žádat slevu. Pokud Bc. na PřF neúspěšně ukončíš, nic dalšího platit nebudeš - zpětně se neplatí. Na NMgr. máš normálně 2+1 rok zdarma. Pokud bys na PřF neuspěla, neúspěšná délka studia se ti odečte od doby zdarma na vystudování toho NMgr. Takže bys velice rychle začala platit poplatek za delší studium. Je to nepříjemné, že se s tebou neúspěšné studium táhne celou tvou studijní historii, ale je to tak. Na UK existuje opatření rektora 4/2007 o zmírnění tvrdosti zákona, díky kterému by ti to odpustili. Na jiných univerzitách netuším. Tož hodně štěstí!

Přihlásit se k odběru Comments for "poplatky za další studium" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.