znovu studovat stejný obor

Dobrý den, od října 2010 jsem studovala Demografii - Sociální geografii, ale bohužel mě letos v září vyhodili. Nesplnila jsem jeden povinný předmět. Chci se tedy zeptat, kdybych šla znova studovat za rok (protože mě nenapadlo, že by to mohlo dopadnout až takhle špatně a nepodala jsem si preventivně znova přihlášku), jak by to vypadalo. Jestli by mi uznali zápočty a zkoušky i s kreditama (získala jsem jich 147). A jak by to bylo se školným. Teď jsem studovala 3 roky, byla to moje první . Takže na jednu stranu mám odstudované ty 3 roky a myslím, že bezplatně můžu studovat v bakaláři 4 roky, na druhou stranu to bude mé druhé studium… Tak nevím jestli bych musela platit už od začátku nebo až od pozdějšího ročníku. A také kolik za semestr.
předem díky za odpověď
Lenka

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj Lenko,

platila bys od druhého ročníku. Formálně - není to školné (to v Česku není), ale poplatek za dElší studium. Ten činí zhruba 15 000 za každý započatý semestr (přesná výše se liší od oboru a od roku).

Uznání předmětů s kredity v tomto případě není možné. Lze předměty uznat (jako splněné) bez kreditů - ty si ale pak musíš nadělat jinde (na volitelných předmětech). Lze předměty samozřejmě znovu absolvovat a tak kredity získat. Obvykle to napodruhé už není tak těžké a proto spousta lidí si v tvé situaci zapisuje více předmětů najednou - tak, aby 180 kreditů stihla za 2 roky. 

 

Jan Kříž

Přihlásit se k odběru Comments for "znovu studovat stejný obor" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.