Geologie

Obrázek uživatele SKAS

Větší část přednášek a cvičení je realizována v budově Albertov 6, přičemž většina předmětů v prvním úseku studia je společná pro všechny geologické studijní programy (Geologie, Hospodaření s přírodními zdroji, Geotechnologie apod.). Na začátku každého kurzu - během prvních přednášek - se studenti obvykle seznamují s náplní předmětu a s požadavky pro udělení zápočtu a podmínkami úspěšného složení zkoušky. Pokud se přednášející k tomuto nevyjádří, je lepší se neprodleně informovat.

Při příchodu přednášejícího se nikterak nezdraví, ale zachovává se ticho - podobně jako na konci přednášky není nikterak nutno tleskat :) Pokud se přednášející nedostaví do 15 - 20 minut, pak přednáška odpadá. Opět však platí doporučení vydržet o chvilku déle neboť někteří vyučující dodržují vlastní akademickou čtvrthodinku. Lze také vyučujícího vyhledat a taktně se dotázat zda-li přednáška probíhá (vyvarovati se: „Už je čas, musíme jít”!). Rozhodně je také lepší se do přednášky dostavit do oněch 20 minut.

Geologická sekce je rozdělena na čtyři ústavy: Ústav geologie a paleontologie; Ústav geochemie, mineralogie a nerostných zdrojů; Ústav petrologie a strukturní geologie; Ústav hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky. Každého vyučujícího lze vyhledat pomocí vyhledávání na webu fakulty. Obecně je lepší nejprve poslat email a (v případě že se nejedná o konzultační hodiny) si sjednat schůzku. V případě nutnosti se lze obrátit i na příslušnou paní sekretářku daného ústavu.

Při problémech se zápisem předmětu, nebo dalších vážnějších záležitostech, je vhodné kontaktovat paní Řehořovou ze studijního oddělení. Je nutné respektovat otevírací hodiny studijního oddělení a stručně, leč výstižně, formulovat daný problém. Pracovnice studijního oddělení Vám rády pomohou vyřešit jakoukoliv situaci, leč je nutné si nejdříve promyslet co vlastně je nutno řešit.

Většina rozvrhované výuky je pouze předběžná a pravděpodobně u některých přednášek bude docházet k menším korekcím rozvrhu. Většina pedagogů je pak přístupná diskuzi o případných přesunech výuky. Je nutno se ale kolektivně domluvit a pochopit že sestavení rozvrhu je velmi náročná práce, která ne vždy umožní libovolné přesuny předmětů.

Knihovna geologické sekce má naneštěstí nedostatky studijních materiálů, které jsou klíčové zejména v prvních letech studia. Je tedy dobré si studijní materiály zajistit včas přímo v knihovně nebo i mimo knihovnu (knihkupectví Univerzity Karlovy), popřípadě lze využít knihovny jiných sekcí nebo fakult. Lze se také domluvit s vyučujícím na případném sdílení elektronických verzí přednášek. Fakultní vyhledávání je možné využít i pro zjišťování telefonních čísel, emailů, titulů, čísel dveří apod. Může se stát, že budete mít problém se včasným zápisem výsledku zkoušky do SIS a bude nutné se obrátit na příslušného pedagoga. V takovém případě se vyplatí zjistit si například titul, kterým je vhodné vyučujícího oslovovat a jeho kontaktní údaje.

Pokud daný vyučující na email nereaguje do týdne, pak je pravděpodobně v terénu a je lepší si tuto informaci zjistit u příslušné paní sekretářky.

Termíny exkurzí nebývají obvykle známé hodně dopředu, ale lze je očekávat během konce května a v průběhu června. Kurz geologického mapování (alias mapák) pak již tradičně bývá první tři týdny v září nebo na konci srpna a začátkem září a to na konci druhého ročníku.

Informace o garantech studijních programů bakalářského a magisterského studia lze vyhledat v Karolínce pro daný akademický rok. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte vyhledat studentské senátory a kontaktovat je.

 

Poslední aktualizace: srpen 2014

Komentáře

Chtěla bych se zeptat,jaké jsou předměty v I. a II. semestru I.ročníku geologie?
Děkuju moc Anna

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj,

tyhle informace najdes v Karolince, v elektronicke verzi je dostupná zde, a nalistovanou geologii mas tady.

Jan Kříž

Přihlásit se k odběru Comments for "Geologie" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.