Hledá se studentský organizátor hodnocení výuky

Obrázek uživatele SKAS

Studentská komora Akademického senátu Přírodovědecké fakulty (SKAS) vyhlašuje výběrové řízení! Jeho vítěze doporučí panu děkanovi, který organizátora jmenuje.

Chceš, aby se výuka na naší fakultě zlepšila?

Myslíš, že zpětná vazba je důležitým zdrojem informací pro zlepšení?

Pokud ano, čti dále a přispěj k rozvoji fakulty! Termín je 10. ledna!

Náplň funkce

 • Zodpovědnost za řádné proběhnutí ankety
 • Plánování a koordinace sběru dat na konci semestru
 • Komunikace s vyučujícími, vedoucím ankety a dalšími zainteresovanými osobami
 • Práce v tabulkovém editoru
 • Jde zejména o nárazovou činnost na konci semestru, v průběhu roku je pak potřeba komunikovat a reagovat na případné změny a problémy, být připraven je rychle řešit.

Požadujeme:

 • Zodpovědnost
 • Spolehlivost
 • Komunikativnost

Výhodou

 • Schopnost diplomatického jednání
 • Schopnost řešit nečekané problémy
 • Zkušenost a obliba práce s počítačem (web, tabulkové editory)
 • Mít vizi rozvoje ankety

Vzhledem k víceletému trvání mandátu není tato funkce vhodná pro studenty posledních ročníků studia. Studentský organizátor hodnocení výuky je honorován formou účelového stipendia.

V případě zájmu zašli do 10. ledna 2016 strukturovaný životopis a motivační dopis (proč zrovna já a co bych do ankety vnesl/a?) na e-mailovou adresu skas@natur.cuni.cz. Velmi rádi na této adrese také zodpovíme případné dotazy či poskytneme doplňující informace.

Výběr kandidáta bude realizován Studentskou komorou Akademického senátu.

Za SKAS Tomáš Janík

Komentáře

Obrázek uživatele Jan Kriz

Odpovědi na otázky, které obdržel SKAS e-mailem:

Co vše prakticky taková práce obnáší?

Zhruba je to uvedeno výše. Je ale dobré podotknout, že nyní v rámci studijní komise a s novým vedoucím ankety (dr. Strakou) se připravují změny v hodnocení. Což prakticky může znamenat posun kompetencí/povinností studentského organizátora (resp. i novou domluvu, kdo co bude zajišťovat). Je také možnost se svými nápady a vizemi zapojit do rozvoje ankety.

Jak moc náročná je, nejen časově?

Zase, asi nelze odpověděl o moc lépe než výše - řekl bych, že zas tak náročné to není - ale je třeba tomu v určitou chvíli (v rámci semestru) nějaký čas věnovat a pak být spolehlivý (asi nelze, aby někdo jen tak 14 dní neodpovídal na maily - přestože po dlouhé období v rámci roku činnost studentského organizátora nemusí být prakticky žádná)

Jakým způsobem je honorována? Vím, že formou stipendia, ale zajímalo by mě, zda “paušálně” za odvedenou práci či za hodiny, případně v jaké částce.

Tuším, že jde o jednorázovou odměnu za rok, kterou navrhuje vedoucí ankety děkanovi. Určitě to není nijak přesně přepočítáváno na hodiny ani nejsou vyžadovány výkazy nebo jiná byrokracie. Takže v tomhle pohoda. Ale částka zaručena není - a je podle mého zcestné to dělat pro peníze (to by se asi úplně nevyplatilo - přestože je to lepší než zdarma).

Jak moc se člověk reálně zapojí do vytvoření a vylepšení způsobu hodnocení výuky?

To záleží na snaze a aktivitě člověka. Ale určitě je velký prostor k zapojení se a ovlivnění ankety. Jak říkáme - aktivitě se meze nekladou.

Je třeba fungovat na fakultě nebo lze pracovat i z domova?

Většina práce je přes e-maily a obecně na počítači s připojením k internetu. Do školy ale je občas potřeba zavítat, třeba při různých schůzkách a jednáních, případně při propagaci (pokud se nějaká bude dělat).

Jan Kříž

Přihlásit se k odběru Comments for "Hledá se studentský organizátor hodnocení výuky" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.