Obrázek uživatele OPV PřF UK

Studenti a vědečtí a pedagogičtí pracovníci starší 21 let mohou do 27. února 2017 zasílat přihlášky do mezinárodní soutěže v popularizaci vědy FameLab.

Soutěžící mají tři minuty na to, aby vysvětlili vědecké téma, které si sami vyberou, a to bez použití projektoru. Povolené pomůcky jsou jen takové, které si soutěžící dokáže na jeviště sám přinést a také po vystoupení odnést. Porota posuzuje, zda je vystoupení vědecky správné, srozumitelné laické veřejnosti a pokud možno i zábavné. V oblastních kolech ze soutěžících vybere deset nejlepších pro školení MasterClass a následující národní finále. Vítěz/ka národního finále reprezentuje Českou republiku v anglickém Cheltenhamu.

Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na www.famelabcz.com a na www.britishcouncil.cz.

(Informace převzata z webu MŠMT – zdroj.)

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 3. 2. 2017.

Vystavilo: oddělený projektového řízení
Publikovala: Mgr. Ludmila Müllerová, PhD.
E-mail: ludmila.mullerova@natur.cuni.cz
Tel.: +420 2 2195 1118
Přihlásit se k odběru Comments for "Informace OPŘ - Informace OPŘ - FameLab 2017: mezinárodní soutěž v popularizaci vědy" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments