Informace OPV - Falling Walls Lab - mezinárodní soutěž

Obrázek uživatele OPV PřF UK

Jste student, vědec nebo začínající podnikatel? Máte skvělý projekt nebo řešení problému a dokážete jej představit ostatním ve 3 minutách? Přihlaste se do mezinárodní soutěže Falling Walls Lab a vyhrajte cestu do Berlína a účast na celosvětovém finále. České národní kolo proběhne 16. května v brněnském vědeckém centru Vida!.

Falling Walls Lab je mezinárodní formát, jehož cílem je představit budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů. Soutěž vytvořila a každoročně ji pořádá berlínská organizace Falling Walls Foundation. Talentovaní a inovativní myslitelé během tříminutových vystoupení představují své vědecké projekty, byznys plány nebo sociální iniciativy mezioborovému publiku a porotě. Akademické instituce po celém světě zároveň mají navíc možnost pořádat vlastní národní kola Falling Walls Lab a jejich vítěze pak vyslat na finále, které proběhne 8. listopadu 2018 v Berlíně. Den poté se koná Falling Walls Conference, kde vystoupí 20 světových vědců z různých oborů a nejlepší účastníci soutěže.

Uzávěrka přihlášek pro české kolo je 8. dubna 2018. Přihlásit se můžete přes webovou stránku http://www.falling-walls.com/lab/apply. Zde naleznete také podmínky účasti.

V České republice pořádá soutěž výzkumné centrum CEITEC ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD) a německým velvyslanectvím v Praze. Více informací o Falling Walls Lab Czech Republic a aktualitách naleznete v příloze a na této stránce: https://www.facebook.com/FallingWallsLabCR/

Oficiální stránka mezinárodní Falling Walls Lab a Falling Walls Conference: www.falling-walls.com

Vystavilo: oddělení podpory vědy
Kontaktní osoba: Mgr. Pavla Pousková