Informace OPV - Vypsání výběrového řízení na víceletá stipendia

Obrázek uživatele OPV PřF UK

Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si Vás dovolujeme informovat o vypsání výběrového řízení na víceletá stipendia ke studiu v Korejské republice.

Národní institut pro mezinárodní vzdělávání (NIIED) nabízí ČR 2 stipendijní místa ke studiu na korejských univerzitách pro studenty, resp. absolventy BSP či MSP. Předpokladem přijetí k magisterskému studiu je získání bakalářského titulu do 31. 8. 2020, resp. získání magisterského titulu pro přijetí k doktorskému studiu ke stejnému datu. Součástí stipendijního pobytu je roční jazyková příprava povinná pro ty, kteří nedosahují požadované úrovně znalosti korejštiny. Studentům je vypláceno stipendium ve výši 1,000,000 KRW měsíčně a jsou jim hrazeny další náklady včetně mezinárodní dopravy.

Termín pro odevzdání přihlášek je 9. března 2020. Pro bližší informace o odevzdávaných dokumentech, požadavcích na uchazeče a průběhu výběrového řízení doporučujeme navštívit webové stránky DZS/AIA a prostudovat si informační manuál pro žadatele.

Zájemci doručí požadované dokumenty ve stanoveném termínu do sídla Akademické informační agentury (Dům zahraniční spolupráce, AIA, Na Poříčí 1035/4, 110 00 Praha 1).

Do výběrového řízení se prostřednictvím AIA hlásí studenti, resp. absolventi veřejných . Obecné informace k výběrovým řízením naleznete zde.

Mgr. Pavel Rybář

Akademická informační agentura (AIA)

Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů

Tel.: (+420) 221 850 505