Informační technologie

Veškerá problematika okolo počítačů, elektronických zdrojů, webů, SISu, …

Eduroam v Linuxu a Androidu

Jak nastavit Eduroam je jeden z nejčastějších dotazů. I přes existenci fakultních i univerzitních stránek věnovaných této síti se ne každému podaří docílit její funkčnosti. Velká pozornost je věnována návodům pro Windows, pro Linux a Android (Android je také Linux, i když na to tak nevypadá) již méně. Níže jsou obrázkové návody jak nastavit běžné linuxové distribuce a telefony a tablety s Androidem.

Obrázek uživatele SKAS

Studentský web - pravidla pro psaní příspěvků

Tato pravidla se vztahují na veškeré texty publikované na Studentském webu, včetně všech dotazů a komentářů.

Elektronické konference nejen pro váš studentský spolek

Pro váš studentský spolek, pracovní skupinu apod. si můžete v rámci fakultního e-mailového systému požádat o založení e-mailové konference. Hlavní funkcí je snadná komunikace mezi všemi členy – stačí e-mail poslat na jedinou adresu a on se rozešle všem členům konference. Konference má i webový archiv a příspěvky lze přidávat i přes webové rozhraní. K tomu celá řada možností nastavení. Technicky jde o Google Groups, řešení je plně integrované do fakultních Google Apps.

Přírodověda a Google Apps

Jak jste jistě zaznamenali, fakulta 17. 2. přešla na Google Apps for Educaton. V praxi to, stručně řečeno, znamená, že používáme GMail, GDocs a další služby Google, vše s doménou natur.cuni.cz. Takže sice naše maily budou technicky v GMailu, ale na adrese jmeno.prijmeni@natur.cuni.cz se nic nemění.

Obrázek uživatele Jan Kriz

Migrace fakultních e-mailů do Google Aplikací

Pátek, 17 Únor, 2012 (Celý den)

Přírodovědecká fakulta se rozhodla nahradit starý systém e-mailů a navázaných aplikací (kalendář, adresář a vše další z prostředí Horde) za řešení od firmy Google.

Přírodovědecká fakulta přejde na Google Apps for Education

Fakulta se rozhodla přejít na Google Apps for Education. Budeme tak využívat GMail a další služby Google. E-mailové adresy se měnit nebudou. Další informace naleznete na http://go.natur.cuni.cz/

Obrázek uživatele SKAS

Knihovny a elektronické informační zdroje

Přírodovědecká fakulta UK nemá knihovní fond umístěný v jediné centrální knihovně, ale existuje 5 oborových knihoven (Biologická knihovna, Geografická knihovna, Geologická knihovna, Oborová knihovna chemie a Knihovna Ústavu pro životní prostředí). Některé z nich zahrnují i knihovny menších celků, např. Knihovna botaniky, Knihovna filosofie a dějin přírodních věd nebo odborné katedrální knihovny na chemické sekci.

Obrázek uživatele SKAS

Studentský web - pravidla pro psaní článků

Článek na tento web může napsat kdokoli. Musí splňovat následující pravidla, jinak může být administrátorem upraven či smazán.

Obrázek uživatele Jan Kriz

E-maily ve tvaru jmeno.prijmeni@natur.cuni.cz

Fakulta letos dala (skoro) všem svým zaměstnancům a studentům pod stromeček pěkný dárek. Po dlouhodobé snaze IT týmu SKASu byly konečně spuštěny e-mailové aliasy. K vaší staré fakultní adrese (zůstává samozřejmě plně funkční) přibyla nová, reprezentativní - ve tvaru jmeno.prijmeni@natur.cuni.cz. Jistě ji oceníte třeba při komunikaci s potenciálním zaměstnavatelem nebo jinou vědeckou institucí.

Studentský web - jak psát diskuzní příspěvky

Na tomto webu můžete diskutovat na dvou základních místech: jednak pod článkem, který se zabývá problematikou, která vás zajímá (prakticky libovolný článek), anebo ve fóru, kde můžete pokládat libovolné dotazy. Pokud si nejste jisti, níže najdete návod jak na to. Pokud chcete vložit nový diskuzní příspěvek, v levém menu klikněte na Vytvořit obsah a pak na Příspěvek do diskuze.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Informační technologie Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.