Knihovny a elektronické informační zdroje

Obrázek uživatele SKAS

Přírodovědecká fakulta UK nemá knihovní fond umístěný v jediné centrální knihovně, ale existuje 5 oborových knihoven (Biologická knihovna, Geografická knihovna, Geologická knihovna, Oborová knihovna chemie a Knihovna Ústavu pro životní prostředí). Některé z nich zahrnují i knihovny menších celků, např. Knihovna botaniky, Knihovna filosofie a dějin přírodních věd nebo odborné katedrální knihovny na chemické sekci. v knihovnách jsou umístěny tištěné knihy, časopisy, diplomové a jiné vysokoškolské práce a ve studovnách jsou k dispozici počítače, z nichž můžete přistupovat k fakultním elektronickým informačním zdrojům.

Web elektronických informačních zdrojů (EIZ) a knihoven je přístupný z webu http://lib.natur.cuni.cz/ Naleznete tam základní informace a odkazy na stránky s podrobnými informacemi knihoven a informace a seznam Elektronických databází, Elektronických knih, tištěných a elektronických časopisů (odkaz Časopisy PřF UK).

Fakultní EIZ představují většinou licencované elektronické časopisy, elektronické databáze či elektronické knihy zaměřené na obory přírodních věd. Jsou dostupné ze všech fakultních počítačů na základě IP adresy a také odjinud prostřednictvím vzdáleného přístupu (odkaz na vzdálený přístup je uveden u jednotlivé databáze, či eknihy). O možnostech vzdáleného přístupu pojednává online kurz SVI, další informace viz též nastavení proxy pro vzdálený přístup k EIZ.

Online katalog PřF je součástí Centrálního katalogu UK a slouží pro vyhledávání tištěných publikací v knihovnách PřF, popř. i k vyhledání publikací elektronických. Přímý přístup naleznete na adrese http://ckis.cuni.cz/F nebo na webu knihoven (tlačítko Vstup do katalogu). v katalogu lze vyhledávat bez přihlášení, ale rezervace dokumentů apod. lze využít pouze po přihlášení. Pro přihlášení využijte stejné přihlašovací údaje jako do SIS. Podrobné informace o knihovnách a elektronických informačních zdrojích naleznete v online kurzu Služby knihoven a EIZ.

WEB EIZ a KNIHOVEN:
knihovny.natur.cuni.cz

Komentáře

Obrázek uživatele radka_lukasova

Pro ty, kteri radi pouzivaji facebook, bude snad prinosne, ze SVI ma svou stranku na facebooku. Davam tam ruzna oznameni, vpodstate to, co je na webu SVI v Aktualitach. Takze kdo si nas lajkne, tomu budou tyto zpravy chodit skoro az pod nos!;-)

http://www.facebook.com/SVI.PrFUK

Díky péči Radky Lukášové z Oddělení podpory vědy jsem tento článek aktualizoval. Snad se bude hodit. :-)

Nově je funkční adresa knihovny.natur.cuni.cz - informační stránka o knihovnách PřF a EIZ

Přihlásit se k odběru Comments for "Knihovny a elektronické informační zdroje" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.