Poslední komentáře

 • 3,630

  Existuje nějaký rozumný důvod, proč “oficiální” mail hodnocení je na pochybném freemailu? To nepůsobí ani důvěryhodně, ani profesionálně.

  před 3 roky 3 měsíce
 • 450

  Medicína je trechnicky šestileté magisterské studium. Na další škole budeš platit poplatky za další studium. Studentkou jsi jen jsi-li zapsána v prezenčním studiu na . Účelem tohoto statutu není platit ti pojištěni v době, kdy nestuduješ. U stáže záleží, jak je organizována, placená.

  před 3 roky 4 měsíce
 • 3,455

  Dobrý den, pokud máte odstudován jeden rok, zbývají vám ještě 3 roky, než budete muset platit za delší studium. Věk na to nemá vliv. 

  před 3 roky 5 měsíců
 • 450

  Ahoj, chci se zeptat, zda platí stejné podmínky, jako tu zmiňujete u poplatků bc+mgr nebo bc+ další bc i u studia medicíny. V červnu 2018 pravděpodobně složím poslední státnici a v létě pak snad získám titul MUDr. V případě, že bych chtěla být nadále student a do konce března 2018 si podám přihlášku na další a splním jejich požadovaná kriteria, eventuelně v září pak nastoupím do 1. semestru, budu muset platit ony zmiňované poplatky za další studium, když vlastně nebudu studovat zároveň?
  A ještě jedna věc, pokud bych odjela v září na absolventskou stáž, mělo by to nějaké další důsledky? Konkrétně sociální a zdravotní stále platí škola - ta nová, že? A do 26. roku jsem stále studentem?
  Děkuji za odpověď.

  před 3 roky 5 měsíců
 • 1,099

  Dobrý den,

  v 3. ročníku ZS 2017/2018 mi byl veměřen poplatek za delší studium. Předtím mám 3 roky neuspěšně ukončeného BC.
  Rád bych se ujistil pokud teď dodělám Bc. bude se vyměřovat poplatek za Magisterské studium?
  Pokud bych chtěl studovat dva mag. obory (az uspesne dokončim Bc. studium) bude mi vyměřen jen poplatek za další studium ?

  Děkuji
  S pozdravem Martin Gutzer
  PedF UK

  před 3 roky 6 měsíců
 • 3,449

  Máš doklad o ukončení studia z roku 2003? Pakliže ano, mělo by to stačit. Takže odvolat se proti povinnosti platit a doložit to ukončením studia.

  před 3 roky 6 měsíců
 • 3,448

  Dobrý večer, budete platit až 5. rok, tedy pokud dobře chápu vaši situaci, tak ve druháku.

  před 3 roky 6 měsíců
 • 1,044

  Dobrý den, jsou tahle skripta ještě volná? :)

  před 3 roky 7 měsíců
 • 3,296

  Je tahle učebnice ještě volná? :)

  před 3 roky 7 měsíců
 • 3,433

  Zákon říká, že se platí za 6 měsíců i za překročení o den. Ukončení studia je důvod pro snížení nebo i odpuštění poplatku. Podrobnosti mohou upravovat předpisy dané univerzity. Student o to musí aktivně požádat a vysvětlit důvody žádosti. A nakonec, úvodní dotaz by snesl, kdyby si ho tazatel po sobě přečetl u zvýšil míru souvislosti textu…

  před 3 roky 7 měsíců
 • 3,433

  No on je hlavně problém, že mě ani ta univerzita dále neumožní studovat. Tudíž studovat dále nemůžu, ale chtějí po mě celou častku za vyměřených 6měsíců…

  před 3 roky 7 měsíců
 • 3,433

  Poplatky za delší studium se vyměřují za každých dalších načatých 6 měsíců. Jestli té situaci dobře rozumím, platba za LS znamená platbu za období 6 měsíců do 1. 9. 2017 Pokud byla žádost podána 18. 9., bylo načato dalších 6 měsíců, proto další platba. Pokusil bych se ale argumentovat již zmíněným - člověk dodělal semestr a už neměl ambici pokračovat dále.

  před 3 roky 7 měsíců
 • 3,430

  To záleží na přednášce (a její formě), respektive vyučujícím…

  před 3 roky 7 měsíců
 • 3,427

  Co s tím chceš dělat? Sekvenačních metod je hodně, záleží na účelu. Pokud bys chtěl kompletní sekvence, připrav si mnoho desítek tisíc korun… V principu to jde. Když všechno půjde hladce, budeš potřebovat pár týdnů v laboratoři (příprava je docela složitá, základní zkušenosti nestačí). A pak další týdny u počítače.

  před 3 roky 8 měsíců
 • 2,323

  Prodáno

  před 3 roky 9 měsíců
 • 3,414

  Studia se počítají na dny. Akorát při překročení maximální délky o den se na poplatcích účtuje semestr…

  před 3 roky 10 měsíců
 • 3,415

  Tohle řeš s lidmi, kteří ten kurz organizují, http://web.natur.cuni.cz/ktv/alber/lvk/index.htm

  před 3 roky 10 měsíců
 • 579

  Zdravím vespolek!

  jsem ve třetím ročníku NMgr Fyzické geografie a geoekologie a rozhodla jsem se pro přerušení studia. Ráda bych studium přerušila do konce tohoto ak. roku, tj. 30.9.2017.

  V tomto úseku studia mám splněny všechny povinnosti a nejsem zapsaná do dalšího úseku studia.

  Dle Studijního a zkušebního řádu, čl. 5, odstavce 2. je možné studium přerušit do konce semestru/ ak. roku poté, co jsou prokázány splněné povinnosti v daném úseku studia a předtím, než se student zapíše do dalšího úseku studia.

  Dle studijního oddělení však nelze studium do konce tohoto ak. roku přerušit.

  Je to kvůli pravidlu podle Informací o přerušení studia– změny od 1.3.2014: “Žádost o přerušení studia musí být podána nejpozději do 14 dnů od začátku semestru/akademického roku. Je-li žádost podána později, přeruší se studium do konce následujícího semestru.”?

  S předstihem děkuji za odpověď,
  N.

  před 3 roky 10 měsíců
 • 3,402

  Děkuju moc :)

  před 3 roky 11 měsíců
 • 3,409

  https://www.natur.cuni.cz/biologie/genetika/studium-1/magisterske-studiu… podrobnosti viz studijní poradci/školitel/… na katedře

  před 3 roky 11 měsíců
 • 579

  Dobrý den,

   

  lze žádat o posunutí termínu obhajoby ze zdravotních důvodů (a tedy jít na obhajobu letos na podzim) i v mé situaci?

  Děkuji.

   

  Jsem ve 4. roč. NMgr. Státnice i zkoušky mám úspěeně složené (zkoušky leto 2015, státnice podzim 2016), diplomovou práci však stále nemám dokončenou. Lhůta pro splnění vyprší 1. 6. 2017 a max. doba studia 30. 9. 2018. Na studijním mi sdělili, že v mém případě lze přerušit (šlo však o jiné relevantní důvody, které jsem uvedla), ale přihlásit se nemůžu dřív, než na zimní termín obhajob (na podzimní nelze). Vím, že je to takto stanoveno (minulý týden mi však lékař potvrdil, že můj zdravotní stav na základě krevního obrazu není zcela okay (…), tak mne zajímá, zda lze žádat o posunutí termínu.

  před 3 roky 11 měsíců
 • 1,099

  Požádat na studijním o přerušení studia. Čím dříve, tím lépe.

  před 3 roky 11 měsíců
 • 3,403

  Možné to je, ale za jednu zkoušku dostaneš kredity jen jednou (za jednu práci jedna odměna). Tedy i když je nějaký předmět stejný, kredity se započítají jen do jednoho oboru. Takže si člověk musí ve druhém oboru nabrat kredity nějak jinak, případně požádat o individuální studijní plán.

  před 3 roky 11 měsíců
 • 1,099

  Mgr studium jsem na jiné škole nestudovala. V případě přerušení nejsem oficiálně studentem. Potřebuji jen vědět jak prodloužit dobu odevzdání opravené DP. dekuji

  před 3 roky 12 měsíců
 • 1,099

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na přerušení studia. V současné době studuji třetím rokem navazující magisterské studium, třetím rokem z důvodu znovuzapsání jednoho předmětu, který se mi ve druhém ročníku nepodařilo splnit. V současné chvíli mám před státnicemi, ale vím, že neobhájím odevzdanou DP a budu ji předělávat. Chtěla jsem se zeptat jaké jsou možnosti, když nechci jít k opravným státnicím v září, ale studium mi bude ukončeno na konci září 2017. Je nějaká možnost studium přerušit a studovat tak čtvrtým rokem (předělat v této době DP) a zda by mi byly účtovány poplatky za studium (v případě přerušení studia před jeho ukončením v září 2017).
  Předem děkuji za odpověď.

  před 3 roky 12 měsíců
 • 881

  Dobrý den,

  Prošla jsem si v této diskusi hodně příspěvků (ale ne úplně všechny) a mnohé mne ujistily ve správnosti informací, které mám či mi informace rozšířily. :) Na dotaz a jeho odpověď, která by zároveň dala odpověď i do mé situace jsem ale zatím nenarazila.
  Proto Vás prosím o radu. Jsem v 2. semestru 1. ročníku Bc. studia a moje univerzita “nejde” po ročnících, ale “jde” po semestrech. Na radu jednoho učitele jsem si raději podala přihlášku znovu (stejná univerzita, tentýž obor) pro případ, že by mi to nevyšlo na kredity (Už první semestr jsem totiž dala tak tak, na minimální nutný počet kreditů). Takže kdyby mi to teď v letním semestru nevyšlo, nebudu muset čekat rok. Pokud mne opět vezmou (není problém se dostat na moji fakultu a obor) budu se moct zapsat a nastoupit zase v září.

  MOJE OTÁZKA zní: V případě, že bych se nedostala dál kvůli nesplnění podmínek, ale vezmou mne znovu na přihlášku a nastoupím v září zase na univerzitu, BUDE platit i v mém případě “fikce studia” o prázdninách?

  Bere se to stejně jako prázdniny mezi: maturitou na a nástupem na Bc., řádným ukončením Bc. a nástupem na Mgr., prázdniny mezi Mgr. a Doc.?? Tzn. V případě, že se znovu zapíšu a v září nastoupím zaplatí za mne stát zdravotní a sociální stejně jako mezi maturitou a Bc.?
  Když půjdu na brigádu o prázdninách mohu “jako student (fikce studia)”?
  S tím, že se mi už odpočítá rok studia z celkových 3+1 roků na Bc. počítám a už to asi nezměním.
  I když asi i můj dotaz je “na stejné brdo”, přesto

  Předem děkuji. :)
  K.

  před 3 roky 12 měsíců
 • 3,402

  Zdravím,
  předměty příjimacích zkoušek jsou předem známy. Pokud máte zájem o konkrétní obor pak není problém se na ně připravit a na obor se dostat. Já jsem absolvoval střední školu se zaměřením na slaboproudou elektrotechniku (zcela bez biologických předmětů) a po individuální přípravě jsem se na biologický obor bez problémů dostal.
  Hodně štěstí.

  před 4 roky 2 týdny
 • 3,392

  Shoda na povinných předmětech, těch (mých navržených zhruba) 30 kreditech je samozřejmě jednou z nejpodstatnějších otázek. Zejména protože povinný předmět je vnímám jako něco “neopomenutelného”. A mnoho lidí si - nutně - myslí, že k těm “úplným” základům patří především ten jeho předmět.

  Proto také zmiňuji, že by to měly být ty obecnější předměty, metodologické, filozofické, logické, argumentační. V mnohém z toho pomůže dobře učená matematika. Nerad bych ale, aby spor o to, jestli má být matematika povinná nebo ne byl tím hlavním, na čem se přemýšlení o možných změnách zastaví.

  Za sebe jako hlavní vnímám možnost odborné předměty dostat mezi povinně volitelné. A tím také do určité míry stimulovat konkurenci a snížit práh ke vstupu nových a inovativních předmětů do studijních plánů (nejprve jako volitelných a následně jako povinně volitelných). Věda (jak sociální, tak přírodní) se vyvíjí velmi rychle. Úspěšní absolventi (ať vědci nebo mimo vědeckou kariéru) často pracují na něčem, co se před pár lety vůbec neučilo. Myslím, že nejdůležitější je schopnost kriticky, “vědecky” přemýšlet a dokázat přemýšlet v různých souvislostech. Samozřejmě, vždy je potřeba “vědět”. Proto je potřeba získat 180 kreditů (a škola by se měla postarat o co největší redukci “lehkých” kreditů). Je ale potřeba, aby všichni v rámci těch 180 kreditů věděli témař to samé? 

  Ono opakovaně při hodnocení studenty či absolventy (těmi zejména) nejsou jako problém vnímány předměty náročné. Problémem jsou předměty, které jsou zpětně vnímány jako takové, že člověka nijak neobohatily, že se nic nedozvěděl a nenaučil. A zejména předměty, kdy vyučující nevěnoval výuce dostatečnou péči.

  před 4 roky 1 měsíc
 • 3,392

  Z mého pohledu, pokud se má něco opravdu změnit, bude důležitý obsah vyučovaných předmětů.

  Zajímalo by mě, zda existuje nějaká shoda na tom, jaké předměty by měly pokrývat oněch cca 30 povinných kreditů.

  Jsme na přírodovědecké fakultě, tvrdím, že to musí být přírodovědný základ. Jednotící je pro všechny další specializace u nás na sekci klíčový rozvoj exaktního myšlení. Zahrnul bych do této skupiny statistiku, geostatistiku, algoritmizaci. Těm musí předcházet matematika. Byl bych i pro nějaký filozofičtější základ metodologie vědy.

  Za dobu, co jsem na fakultě, důraz na tuto oblast setrvale klesá.

  před 4 roky 1 měsíc
 • 3,392

  Jestli se petrifikované struktury chtějí posunout trochu kupředu, myslím, že je tu celá skupina lidí, kterých se v posledních letech “zbavili”, protože se je snažili přinejmenším nakřápnout… pro diskusi toho, jak by mohla nebo měla geografie v Česku vypadat, a nyní uvažuji především tu sociální, doporučuji seznámit se se souhrnnými učebnicemi geografie “ze západu”, kde sídlí 95% žurnálů ve kterých (humánní) geografie publikuje, pokud se tedy nerozhodla na svém písečku tak nějak vystavět dva žurnály, které si “vystačí”… idee inovovat by rovněž mohla pomoci větší vůle nahlížet alespoň do pár obhájených disertací z posledních let, kde jistě najdete nejen zajímavé skvosty a kvalitní práce, ale i jména lidí, kteří by byli ochotní a rádi by dělali věci jinak než jak tomu je stále na Albertově … v mém případě krom fem. a queer přístupů, o kterých již předpokládám alespoň víte ze slyšení, nabízím možnost přijít se v zimním semestru podívat na mou regionálku severní Ameriky, kterou přednáším vždy v AJ na FSV a mám již dva ročníky nadšených studentů… po kterých chci jen pramálo faktů, ale hodně porozumění procesů napříč fyz-soci. geografií… sociální geografie, tak jak je nastavena nyní, nebude schopna nadále čerpat ze svého po-revolučního nastavení - potřebuje inovovat, měnit se, zaměstnat lidi, kteří jsou seznámeni s teoriemi které od 70. let postupně změnili geografii k nepoznání, a nikoliv živit staré struktury, jejichž nekoncepční setrvačnost povede sociální geografii k místnímu rozkradení, z něhož budou čerpat rovněž kompetentní příbuzné vědy nejen v rámci prostorového obratu, který v nich trvá od těch 70. let.

  před 4 roky 1 měsíc
 • 1,790

  Ahoj,
  ráda bych poprosila o radu, nic podobného jsem tu nenašla, ani v předpisech (nebo špatně hledám - v tom případě se omlouvám).. je nějaká maximální délka prodlevy mezi splněním ústní části státnic a obhajobou diplomky? Minulý rok na jaře jsem splnila ústní část a teď mě čeká obhajoba, jenže si nejsem jistá, že ji stihnu napsat k jarnímu termínu. Docela se děsím, že bych měla ústní část opakovat.. A ještě bych připojila druhý dotaz, jestli je možné se zapsat k obhajobě na jarní termín a když v polovině dubna uvidím, že to nestíhám, odhlásím se z obhajoby prostřednictvím nějaké žádosti (nebo to musí mít nějaký významnější/vážnější důvod)? Moc děkuji!

  před 4 roky 1 měsíc
 • 881

  Nezáleží na docházce, záleží na statusu studenta. Ten zaniká zanecháním studia (formální akt, kdy na studijní doručíš podepsaný papír) případně nabytím rozhodnutí o ukončení studia (chodí doporučeně). Případně úspěšným absolvováním;-)

  Pokud nic z toho nenastalo, tak zůstáváš studentskou.

  před 4 roky 2 měsíce
 • 881

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s touto situací. Mám platné potvrzení o studiu do konce srpna klasicky, akorát teď už tam neplánuju chodit a v červnu mám přijímačky na nový obor, jelikož chci přecházet. Je to potvrzení stále platné, i přes to, že už nebudu mít docházku?

  před 4 roky 2 měsíce
 • 3,305
  Ano

  Ano

  před 4 roky 2 měsíce
 • 1,099

  Možné to je. Akorát člověk pak bude mít titul a na přerušené by platil malý poplatek za další studium. Lze se tomu vyhnout žádostí o odpouštění z doložených vážných zdravotních důvodů, anebo ukončení obou škol současně.

  před 4 roky 2 měsíce
 • 3,368

  Účelem statutu studenta je podpora studujících.

  před 4 roky 2 měsíce
 • 3,363

  On modulový systém umožňuje, aby se člověk vlastně už od začátku studia mohl specializovat na to, co ho zajímá. Ale k lesníkovi si myslím, že mají tedy všechny obory PřF dost daleko. :) To bych spíš zkusila Mendlovku v Brně, nebo ČZU.

  před 4 roky 2 měsíce
 • 3,363

  Zajímalo mě to třeba z praktického hlediska (jestli mají absolventi EKOEVO blíže k tomu stát se lesníkem nebo filosofem). Ale chápu, že to je asi dost úzce provázané, děkuji, vaše odpověď mi pomohla.

  před 4 roky 2 měsíce
 • 3,363

  Uf, to se hrozně těžko řekne. Myslím, že obecně řečeno je studium biologie o něčem jiném, než o učení se nazpaměť poznávacích klíčů. :)
  Ale budiž, zkusím to nějak vyčíslit.
  Řekla bych, že informace o konkrétních druzích se vyskytují hlavně (jenom?) v předmětech zařazených v modulu “Organismy”, ze kterých musí student EKOEVO splnit 45 kreditů ze 180 celkem, tedy 25 %. No, ale ani tyhle předměty rozhodně nejsou 100 % učení se různých druhů - některé jsou takové více (Terénní cvičení z botaniky - to je prakticky pouze o určování), vs. třeba Antropologie, kde těch druhů člověků zas tak moc není. :) U dalších předmětů (protistologie, parazitologie, mykologie, cévky, bezcévky…) bych řekla, že konkrétní druhy dělají tak 50 % z daného předmětu, zbytek jsou obecnější informace o celých skupinách.

  Celkově tedy tak 12,5 % ze studia.

  Ale je to dost subjektivní pohled. Záleží, co vlastně za informaci potřebuješ. Jestli se ptáš “Obnáší studium biologie hlavně biflování se telefonního seznamu druhů?” Odpověděla bych - rozhodně ne.

  před 4 roky 2 měsíce
 • 1,099

  Dobrý den,
  Studuji na 4. semestr, ale budu muset studium přerušit z vážných zdravotních důvodů a proto se budu hlasit na novou v rodném městě. Je možné po dobu přerušení studia na 1.vš vystudovat úspěšně bakalářský obor na 2.vš a poté se na původní školu vrátit, nebo budu platit za nějaká delší/další studia? Případně, bude se mi počítat doba studia před přerušením do neúspěšného studia, a poslední rok (3.) nového Bc si tedy budu muset platit? Studium na první škole nechci ukončit, chtěla bych se k němu jednou vrátit.
  Moc děkuji za odpověď.

  před 4 roky 2 měsíce
 • 3,300

  Ano, jde.

  před 4 roky 6 měsíců
 • 2,191

  Ahoj, řeším teď úplne stejný problém a tak by mne zajimalo jak ti to vtedy dopadlo, nebo jak se to vyrešilo. ďekuji

  před 4 roky 6 měsíců
 • 3,273

  1) Pro případ dalšího možného studia na veřejné je vhodné studium ukončit co nejdříve. Lze to kdykoliv. Poplatky za delší studium se mezi školami liší.

  2) Soukromé mají vlastní pravidla na školné.

  před 4 roky 7 měsíců
 • 1,110

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na použití titulu DiS. za jménem v případě, že se jedná o vystudovanou vyšší odbornou školu ve stejném oboru, ve kterém byl po delší době získán titul Bc. na jiné škole a v navazujícím studiu na opět jiné škole(ale ve stejném oboru) získán titul Mgr. Lze použít formu “Mgr. Jméno Příjmení, DiS.” ?

  před 4 roky 7 měsíců
 • 3,257

  Jde vlastně o ekvivalent neudělání zkoušky. Student tak stále je studentem, klasický postup je zapsání se k dalšímu úseku studia. Tím zůstává status studenta. Je ale možné, že naběhnou poplatky.

  Také je možné přerušit studium (a být bez statusu studenta). Jen je potřeba pohlídat, že ve chvíli, kdy se člověk přihlašuje k dalšímu termínu obhajoby, musí být zapsaný ke studiu (tj. nesmí mít přerušeno) - stejně jako v čase obhajoby (logicky musí být studentem…).

  před 4 roky 8 měsíců
 • 3,163

  Bylo to moc fajn :) Děkuji.

  před 4 roky 8 měsíců
 • 1,099

  Dekuji!

  před 4 roky 8 měsíců
 • 1,099

  Dle aktuálního výkladu zákona to tak je. Některé školy ale mohou ten půlrok odpustit.

  před 4 roky 8 měsíců
 • 1,099

  Dobrý den. Předchozí komentář se jaksi nezobrazuje, tak píši znovu. Po maturitě jsem v 19ti letech nastoupil hned k prezenčnímu studiu na státní , kterou jsem ale během prvního semestru opustil a vstoupil do pracovního poměru. Takto se děje doposud, kdy je mi 27 let. V případě, že bych rozvázal pracovní poměr a nastoupil na prezenční studium na veřejné , bude se to stále brát tak, že jsem si odstudoval 6 měsíců prezenční formy bakalářského studia a zbývá mi 3 a půl roku k možnému takovémuto studiu, aniž bych musel platit poplatky za školné? Chápu, že zdravotní pojištění si budu muset hradit sám, popř. i pojištění sociální.

  před 4 roky 8 měsíců
 • 1,099

  Dobry den. Hned po maturite jsem nastoupil na statni VS ze ktere jsem behem prvniho semestru odesel a vstoupil do pracovniho pomeru. Jiz pracuji sedmym rokem a je mi 27 let. Chapu spravne, ze jsem vyuzil pouze 6 mesicu studia bakalarskeho oboru a stale mi zbyvaji 3 roky a 6 mesicu bezplatneho studia na prezencni forme u verejne VS a v pripade ze bych rozvazal se zamestnavatelem sluzebni pomer, hradil bych si pouze zdravotni pojisteni a popr. dobrovolne socialni pojisteni? Vyskytuji se na vysokych skolach vubec pripady jako ja? :)

  před 4 roky 8 měsíců
Přihlásit se k odběru Poslední komentáře Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.