Koncert ke Dni studentstva

Obrázek uživatele Jan Kriz
Úterý, 17 Listopad, 2015 - 19:30

Koncert ke Dni studentstva, se koná už tradičně 17. listopadu v 19.30 v Rudolfinu. 

Koncert je každoročně koncipován pro studenty a se studenty. Po loňském spojení českých studentských sborů s romským sborem Čhavorenge, který vede Ida Kelarová, letos oddělení vzdělávacích programů České filharmonie propojí aktivní mladé lidi (včetně dětí), kteří se věnují hudbě mimo obvyklé hudebně vzdělávací instituce.

Vedle sebe (a v závěru koncertu i společně) tak vystoupí Letní orchestr mladých, postavený na zájmu, aktivitě a nadšení studentů, kteří se scházejí každé léto, aby si spolu zahráli; dále Orchestr Trmi©kus (a jeho sólisté), který funguje na základní škole v Trmicích, pověstné naplňováním ideálu inkluzivního vzdělání (a nominované právě za toto na letošní cenu Roma Spirit 2015); a do třeticeOrchestr Nadačního fondu Harmonie, který vnáší do České republiky myšlenky venezuelského projektu El Sistema a spolu s ním věří, že je možné měnit životy dětí hudbou – dětem bez rozdílu umožňuje navštěvovat výuku hudebního nástroje, budovat orchestr a stát se nepostradatelnou součástí společenství, kde má každý své místo. V orchestrech organizovaných NF Harmonie hrají děti z dětského domova v Klánovicích, ale také děti, jejichž rodiče přišli do ČR např. z Nigérie, Kuby, Ukrajiny či Vietnamu.

Zazní skladby Bedřicha Smetany, Franze Schuberta nebo Šiniči Suzukiho, v závěru nebude chybět studentská hymna Gaudeamus igitur. Koncert bude komentovaný, průvodního slova se ujme redaktor Českého rozhlasu Vltava Tomáš Černý.

Vstupenky (280,- a 200,- Kč) jsou k dostání v pokladně České filharmonie v Rudolfinu (všední dny 10-18 hodin) nebo on-line na http://www.ceskafilharmonie.cz/#detail/Koncert-ke-Dni-studentstva-se473.html;undefined.

Za Českou filharmonii
Lucie Maňourová
Zákaznický servis

 

Přihlásit se k odběru Comments for "Koncert ke Dni studentstva" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.