Migrace fakultních e-mailů do Google Aplikací

Obrázek uživatele Jan Kriz
Pátek, 17 Únor, 2012 (Celý den)

Přírodovědecká fakulta se rozhodla nahradit starý systém e-mailů a navázaných aplikací (kalendář, adresář a vše další z prostředí Horde) za řešení od firmy Google.

Vaše e-mailová adresa se nezmění a budete používat stále stejné heslo (z CASu - tzn. stejné jako pro SIS a vše ostatní). Pro všechny uživatele - i ty kteří fakultní e-mail nepoužívají a nechávají si e-maily přeposílat - tato změna znamená, že budou muset provést úpravy a nastavení svých nových schránek. Věnujte tedy prosím migraci náležitou pozornost! Týká se úplně každého na fakultě!

Minimální potřebný úkon bude nastavení nového přeposílání!

Zvláště ti, co fakultní e-maily a další aplikace používají, mají jistě mnoho dotazů. Byla zřízena stránka http://go.natur.cuni.cz/, kde se objevují informace od vedení fakulty a realizovatele projektu. Obsahují také fórum, které je určeno na pokládání otázek, připomínek a řešení problémů.

Samotný přechod je složitou technickou operací. Snahou fakulty je hladký přechod, ten ale nebude možný bez “vychytání” všech detailů a informovanosti všech zúčastněných - tedy všech studentů a zaměstnanců fakulty. Pouze naše postřehy, návrhy a dotazy umožní v daný den (17. 2. 2012) hladký přechod.

Proto prosíme všechny, kdo mají jakoukoli otázku, obavu či připomínku, aby se vyjádřili na fóru.

Prosím, technické věci neřešte zde v komentářích - jen přiděláte někomu práci s tím, že bude dotaz kopírovat do správného fóra.

Komentáře

Chapu spravne, ze prihlasovaci udaje jsou shodne s temi do SISu? Nejde se mi totiz pres ne prihlasit.

P.S. zdejsi captcha je nejvetsi zverstvo co jsem kdy zazil, neco tak obludneho po mne nechce ani moje banka, neslo by doprcic k ni aspon napsat je stli je case-sensitivni? (a ne, nechci se registrovat).

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj,

přihlašovací údaje budou schodné s těmi do SIS, pokud používáš fakultní uživatelké jméno (já např. “kriz3”) a ne číslo osoby. Heslo bude stejné jako do SIS. Přihlásit by ti mělo jít od 17.2. V současnosti jsou v systému betatesteři. Další otázky prosím směřuj do fóra přímo na http://go.natur.cuni.cz/p/forum.html

Ad CAPTCHA - omlouváme se, ale jde o jediné v současnosti jednoduše funkční řešení toho, aby tu nebyl spam. Místo registrace (nepožadujeme žádnou ověřenou identitu či reálné údaje) se mmůžeš přihlásit pomocí openID.

Jan Kříž

Přihlásit se k odběru Comments for "Migrace fakultních e-mailů do Google Aplikací" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.