Migrace fakultních e-mailů do Google Aplikací

Obrázek uživatele Jan Kriz
Pátek, 17 Únor, 2012 (Celý den)

Přírodovědecká fakulta se rozhodla nahradit starý systém e-mailů a navázaných aplikací (kalendář, adresář a vše další z prostředí Horde) za řešení od firmy Google.

Vaše e-mailová adresa se nezmění a budete používat stále stejné heslo (z CASu - tzn. stejné jako pro SIS a vše ostatní). Pro všechny uživatele - i ty kteří fakultní e-mail nepoužívají a nechávají si e-maily přeposílat - tato změna znamená, že budou muset provést úpravy a nastavení svých nových schránek. Věnujte tedy prosím migraci náležitou pozornost! Týká se úplně každého na fakultě!

Minimální potřebný úkon bude nastavení nového přeposílání!

Zvláště ti, co fakultní e-maily a další aplikace používají, mají jistě mnoho dotazů. Byla zřízena stránka http://go.natur.cuni.cz/, kde se objevují informace od vedení fakulty a realizovatele projektu. Obsahují také fórum, které je určeno na pokládání otázek, připomínek a řešení problémů.

Samotný přechod je složitou technickou operací. Snahou fakulty je hladký přechod, ten ale nebude možný bez “vychytání” všech detailů a informovanosti všech zúčastněných - tedy všech studentů a zaměstnanců fakulty. Pouze naše postřehy, návrhy a dotazy umožní v daný den (17. 2. 2012) hladký přechod.

Proto prosíme všechny, kdo mají jakoukoli otázku, obavu či připomínku, aby se vyjádřili na fóru.

Prosím, technické věci neřešte zde v komentářích - jen přiděláte někomu práci s tím, že bude dotaz kopírovat do správného fóra.