Návody

Vše, co se týká studentských elektronických systémů.

Eduroam v Linuxu a Androidu

Jak nastavit Eduroam je jeden z nejčastějších dotazů. I přes existenci fakultních i univerzitních stránek věnovaných této síti se ne každému podaří docílit její funkčnosti. Velká pozornost je věnována návodům pro Windows, pro Linux a Android (Android je také Linux, i když na to tak nevypadá) již méně. Níže jsou obrázkové návody jak nastavit běžné linuxové distribuce a telefony a tablety s Androidem.

Přírodověda a Google Apps

Jak jste jistě zaznamenali, fakulta 17. 2. přešla na Google Apps for Educaton. V praxi to, stručně řečeno, znamená, že používáme GMail, GDocs a další služby Google, vše s doménou natur.cuni.cz. Takže sice naše maily budou technicky v GMailu, ale na adrese jmeno.prijmeni@natur.cuni.cz se nic nemění.

Studentský web - jak psát diskuzní příspěvky

Na tomto webu můžete diskutovat na dvou základních místech: jednak pod článkem, který se zabývá problematikou, která vás zajímá (prakticky libovolný článek), anebo ve fóru, kde můžete pokládat libovolné dotazy. Pokud si nejste jisti, níže najdete návod jak na to. Pokud chcete vložit nový diskuzní příspěvek, v levém menu klikněte na Vytvořit obsah a pak na Příspěvek do diskuze.

Obrázek uživatele Jan Kriz

Studentský web - rychlé tipy pro váš (první) článek

Na tento web může přispívat kdokoli kdo má co sdělit - při dodržení těchto pravidel. Nikoho se nemusíte ptát, stačí článek napsat. Rozhraní je intuitivní, přesto vás můžou drobnosti překvapit. Stejně tak je dobré na některé věci myslet a tím usnadnit čtení (resp. získat více čtenářů). V tomto článku nečekejte kompletní návod, pouze několik rychlých rad, které se hodí do začátku a udrží web v dobré kondici.

CAS

V rámci centralizace informačních systémů UK se PřF UK připojila k Studijnímu informačnímu systému (dále jen SIS) a k Centrální autentizační službě UK (dále jen CAS). Cílem bylo vytvořit pro uživatele jednotný systém pro přihlašování k potřebným službám a aplikacím, tj.

Hesla

Na naší škole máme k dispozici dvě základní skupiny hesel: univerzitní a fakultní. V následujícím článku si představíme, pro co která hesla platí, jak si je nastavit apod. Je to jednodušší než se na první pohled zdá.

FAQ

Seznam často kladených otázek a odpovědi na ně. Novější seznam často kladených otázek a odpovědí naleznete na http://web.natur.cuni.cz/student/faq/ Toto je starší, již neaktualizovaná verze.

Přihlásit se k odběru RSS - Návody Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.