Název nového studentského klubu

Na listopadovém veřejném zasedání akademického senátu (20. 11.) jsme se ptali pana děkana, jak to dopadne s názvem nového studentského klubu v budově děkanátu. Bude to Závrt (vzešel ze studentské ankety), U Medvěda (objevilo se na dveřích klubu) či Závrt u medvěda (úsměv vzbuzující kompromis)?

Předáváme vyjádření pana děkana:

Na listopadovém zasedání ASF jsme diskutovali o názvu nového studentského klubu a bistra v budově A6. Argumentovali jste, že ve studentském hlasování, které jste zorganizovali, byl zvolen název Závrt, tedy by měl být brán vážně do úvahy. Já jsem vám uváděl, že název Závrt je nepříjemně vnímán mnoha zaměstnanci fakulty, kteří také navštěvují klub během oběda. Ti by spíše preferovali název U medvěda.

Závěr naší diskuse byl nakonec ten, jestli jsem ho správně pochopil, že mi dáváte volnost v tom, jak nový klub a bistro pojmenovat. Poradil jsem se tedy s několika spolupracovníky a rovněž se studentským správcem klubu a dávám přednost názvu nikoliv kombinovanému, Závrt u medvěda, ale raději novému, a to pro obě části nově postavených místností: Studentský klub A6 a Bistro A6.

Představuji si, že fakultní veřejnost si stejně časem nějaký název spontánně zafixuje, možná to bude některý z těch, které jsem výše uvedl, třeba to bude i jiný. Ale takhle to v životě v těchto věcech chodí

Bohuslav Gaš

Komentáře

Obrázek uživatele Jan Kriz

Je to úsměvné. Jméno klubu je vlastně prkotina, jen cedule na zdi.

Je to ale příznakem obecnějšího problému. Děkan má jednoznačně právo rozhodovat, drží výkonnou moc. Ale pokud jednou řekne, že se jméno bude vybírat nějakou procedurou, tak by výsledek té procedury měl respektovat. Takhle to je zatím o tom, že výsledek domluvené procedury je respektován jen tehdy, pokud se to hodí (“líbí se”).

Není problém, že děkan nějak rozhodl - na to on má právo. Ale podrývá to důvěru v budoucí prohlášení/sliby/domluvy. A myslím, že naše společnost potřebuje, aby bylo vidět, že aktivní zapojení lidí do věcí kolem sebe “má smysl”.

Jan Kříž

Řekněme to rovnou: Gaš je starý podvodník. To je dávno známá skutečnost.

Přihlásit se k odběru Comments for "Název nového studentského klubu" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.