konec v LS

Zdravím, nevíte prosím někdo řešení mého problému? Studuji školu, která, jak jsem zjistila asi po dvou měsících, vůbec není pro mě. Nicméně jsem splnila všechny kredity a dostala se do letního semestru. Od září chci studovat jinou . Bohužel jsem v situaci, že jsem nesehnala práci, v LS už do té školy chodit nechci (raději se učím na přijímačky na nouvou školu), ale potřebuju status studenta kvůli sirotčímu důchodu. Opravdu si nemohu dovolit ukončit studium, když nemám práci. Nevíte, kdy mě z LS vyhodí? Kdyby to bylo až tak v srpnu, a já bych od září šla na jinou školu, bylo by to skvělé. Děkuji

To se liší škola od školy. Na PřF UK to je na konci akademického roku.

Je to velmi jednoduché. Nastoupila si do letního semestru nebo tedy raději neukončila si své studium před započetím letního semestru. Z toho vyplývá, že studentem budeš do konce září daného školního roku. Nicméně dal bych ti jednu radu. Studijnímu oddělení bude trvat 1 až 2 měsíce dokud tě vyřadí ze systému, ale problém je vtom že i když nebudeš zapsaná do nového školního roku a paralelně budeš zapsaná na novou školu tak ti poběží paralelně dvě studia. Takže jakmile se zapíšeš, nebo také před zápisem do nové školy jdi na studijní oddělení a požádej o ukončení studia. Tím nepřijdeš o žádné výhody, jako třeba platba zdravotního a podobně. Ale v každém případě bych si zjistil, jak je to se stipendiem abys o něj během toho měsíce nepřišla. Zda je lepší ukončit a pak zapsat nebo naopak. Jo a škrtnout ze studia se můžeš prakticky kdykoliv během záři ale udělal bych to do data dokud se dají dělat zkoušky. 

Přihlásit se k odběru Comments for "konec v LS" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.