PORADNA - Fórum "Studenti studentům"

Obrázek uživatele SKAS

 

S novým akademickým rokem jsme oživili místní fórum, které je místem pro všechny vaše otázky a odpovědi od zkušenějších kolegů. Když se nenajde zkušenější kolega, zaskočí senátor (jinak jistě plně vytížený další prací pro blaho studentů).

  • nejprve zkuste na webu vyhledat odpověď
  • otázky pokládejte do příslušného fóra, nebo pod článek který se přímo týká otázky (pokud si nejste jistí, tak fórum)
  • vyplňujte stručně a jasně předmět příspěvku (otázky)
  • pokud znáte odpověď a ta ještě nebyla vyřčena, prosím odpovězte. Je to lehké, rychlé a ušetříte tím čas někomu jinému
  • naplňte ideu “Studenti studentům”

Odkaz na fórum je také nahoře v hlavní liště navigace.

Před položením otázky se prosím na chvilku zamyslete. Smyslem je nejenom vám odpovědět, ale shromáždit informace pro další studenty. Proto je fórum je pro pokládání otázek vhodné - větví se do kategorií a témat, je vždy dostupné a nezmizí v hloubi webu za spoustou nových článků. Ke snadné dohledatelnosti je důležitý jasný předmět a správné zařazení otázky. K článkům se hodí komentáře krátkodobé - o konkrétní akci. Otázky k předpisům, studiu a obecně věcem co budou někoho zajímat i příští semestr nebo rok patří do fóra.

Fórum, jak napovídá i název “Studenti studentům”, je ale také místem pro vaše odpovědi. Přestože jistě v těžších legislativních případech je nutný výklad senátora, tělocvik na fakultě absolvoval (skoro) každý starší student. Proto zahoďte stud a poraďte nastupujícím kolegům;-)

Když už se odhodláte a odpovíte, určitě se vám časem bude hodit článek Vojty o možnostech (ne)zasílání informací o dění pod vašimi příspěvky.

Komentáře

Já ještě doplním pár drobností: Potřebujeme Tvoji pomoc! (ano, přesně Tvoji)

  1. Piště články i odpovědi na dotazy apod. My jednak nevíme všechno a druhak náš čas také není nekonečný.
  2. Vyžadujte po všech svých senátorech, aby Vám touto formou pomáhali. Otázky a odpovědi zde mají jednu výhodu - může se k nim dostat kdokoliv a nemusí se znovu ptát. Snadno lze narazit na někoho, kdo zná víc. Můžeme tam snadno sdílet poznatky.
  3. Sdílejte tady své informace, znalosti, poznatky, nápady, … Pomůžete tím sobě (Vaše nápady a postřehy mohou být realizovány, chyby napraveny, ..) i ostatním.
  4. Řekněte nám, co Vám na tomto webu vyhovuje / nevyhovuje, co si o něm myslíte
  5. Aktivním přispěvatelům nabízíme nehynoucí slávu, obdiv a vděk spolužáků! :-D

—-
Sledujte aktuální dění okolo senátu: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/senat/

Rád bych zmínil dokument “Jak se správně ptát” - http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

Je sice primárně určen pro technicky založené otázky, ale v obecné rovině ho lze aplikovat na jakékoliv dotazy.

Dobrý den,

jsem studentkou 3. ročníku DG a jako povinný předmět máme Bakalářský projekt I. V sisu je napsáno jen, že se jedná o individuální konzultace k bakalářské práci, ale už jsem se nikde nedozvěděla dokdy si musím sehnat školitele…nevíte někdo o tomto předmětu více? Děkuji za odpověď.

Míša

Obrázek uživatele Roman_Matousek

Míšo,

na webu kateder jsou seznamy školitelů a nabízených témat prací a také je tam termín, do kdy má být práce v SISu. Jak by jistě poradili starší spolužáci, školitele/školitelku si vybrali někdy v průběhu zimního semestru a on(a) jim pak dával(a) další úkoly.

Přihlásit se k odběru Comments for "PORADNA - Fórum "Studenti studentům"" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.