Předpisy a povinnosti

Výklady k univerzitním a fakultním předpisům a rady, jak se v nich neztratit…

Obrázek uživatele David Hurný

Nová pravidla pro vypisování termínů zkoušek

Od nového akademického roku vstoupil v platnost nový Studijní a zkušební řád UK (schválený celouniverzitním senátem). S jeho účiností dochází úpravě pravidel pro vypisování termínů zkoušek (především Čl. 6, odst. 17 VII. znění Studijního a zkušebního řádu UK). Jelikož se setkávám s různou nesprávnou interpretací nových pravidel, pokusím se o srozumitelný výklad

Kombinované magisterské studium geografie

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli lze magisterský obor Fyzická geografie a geoekologie studovat kombinovaně nebo nějakým způsobem dálkově. Po ukončení bakalářského studia na BGEKA nejspíš odjedu na 6 let do Ameriky, ale chtěla bych dál pokračovat ve studiu geografie. Tak by mě zajímalo, jestli to lze a jakým způsobem (stačí přiletět jen na zkouškové? atd.) Děkuju moc za odpověď :)

Obrázek uživatele SKAS

Uznávání povinně volitelných předmětů

Vybíráme ze zápisu z jednání kolegia děkana z 15. října 2013:

„Proděkanka Martínková seznámila členy KD s návrhem Studentské komory Akademického senátu fakulty ohledně úpravy opatření děkana č. 7/2011 k uznávání již jednou splněných předmětů, změna by se týkala rozšíření čl. 4a), mohly by se uznávat i povinně volitelné předměty**.

Obrázek uživatele SKAS

Změna fakultních předpisů - červené diplomy, testy u zápočtů

Po dlouhodobé snaze SKASu vešla dne 19. října 2012 v platnost novela Pravidel pro organizaci studia na PřF. Ta obsahuje vypuštění podmínky „bez trojky“ pro absolvování s vyznamenáním a je nahrazena pravidlem prostého průměru. Nově zapsaní studenti tak budou moci získat vyznamenání při absolvování s průměrem 1,25 a lepším, bez ohledu na jednotlivé známky.

Obrázek uživatele SKAS

ISIC a studentský průkaz

Hned po zápisu v Praze budete posláni do jednoho z Výdejních center průkazů UK, abyste si vyzvedli svůj průkaz studenta a prvotní heslo (viz níže). Budete potřebovat jen peníze na zaplacení poplatku za vystavení průkazu a svůj fakultní kupón. Vyfotografováni budete na místě. Pokud absolvujete zápis na soustředění na Albeři, bude vám průkaz studenta s heslem vydán tam.

Obrázek uživatele SKAS

PORADNA - Fórum "Studenti studentům"

S novým akademickým rokem jsme oživili místní fórum, které je místem pro všechny vaše otázky a odpovědi od zkušenějších kolegů. Když se nenajde zkušenější kolega, zaskočí senátor (jinak jistě plně vytížený další prací pro blaho studentů).

  • nejprve zkuste na webu vyhledat odpověď
  • otázky pokládejte do příslušného fóra, nebo pod článek který se přímo týká otázky (pokud si nejste jistí, tak fórum)
  • vyplňujte stručně a jasně předmět příspěvku (otázky)
  • pokud znáte odpověď a ta ještě nebyla vyřčena, prosím odpovězte. Je to lehké, rychlé a ušetříte tím čas někomu jinému
  • naplňte ideu “Studenti studentům”

Odkaz na fórum je také nahoře v hlavní liště navigace.

Pokračování v článku…

FAQ

Seznam často kladených otázek a odpovědi na ně. Novější seznam často kladených otázek a odpovědí naleznete na http://web.natur.cuni.cz/student/faq/ Toto je starší, již neaktualizovaná verze.

Obrázek uživatele SKAS

Studijní oddělení

Studijní oddělení sídlí v samostatné budově přímo u vstupu do Botanické zahrady (Na Slupi 16, vlastní vchod je ze zadní strany budovy). Než poprvé navštívíte studijní oddělení, ověřte na stránkách kontaktů studijního oddělení, která referentka má v agendě váš studijní obor. Seznam referentek pro jednotlivé obory a agendy je uveden v seznamu na webových stránkách studijního oddělení.

Obrázek uživatele SKAS

Organizace studia aneb předpisy v kostce

Základní studijní předpisy

Studium se řídí zákonem č. 111/1998 Sb. a Studijním a zkušebním řádem Univerzity Karlovy, který je dále rozšiřován Pravidly pro organizaci studia na Přírodovědecké fakultě a dalšími předpisy.

Přihlásit se k odběru RSS - Předpisy a povinnosti Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.