Stravování

Obrázek uživatele SKAS

Místem, které určitě navštívíte poměrně záhy po začátku studia, je menza. Studenti naší fakulty mohou navštěvovat všechny menzy UK, ale je možné si zařídit další účet i v menzách jiných univerzit. Seznam všech menz UK najdete na http://kam.cuni.cz/KAM-20.html

Naší fakultě jsou nejblíže menzy na Albertově a Budči. Otevírací doba menz je obvykle od 11:00 do 14:00. Pro platbu jídel v menzách (a také na vrátnicích kolejí a dalších místech) slouží speciální účet se studentským průkazem jako platební kartou. Při první návštěvě menzy si ho zařídíte u pokladny tak, že si na něj vložíte alespoň minimální vklad 200 Kč. Bude vám přiděleno číslo a heslo do systému na objednávání jídel a hned si budete moci zakoupit nějaké jídlo. To se obvykle skládá z polévky, hlavního chodu a čaje. Zvlášť je možné k němu dokoupit salát, zmrzlinu, bagetu, limonádu, zákusek atp. Cena každého jídla se liší, ale obvykle se pohybuje okolo 40 Kč pro studenty.

Na výběr bývá ze čtyř jídel, které si můžete předem objednat na internetu (http://kamweb.ruk.cuni.cz/webkredit/) nebo v terminálu v menze. Pokud si neobjednáte, můžete si vybrat na místě, dokud jsou ještě porce. Vždy ale nějaké jídlo dostanete. Když si objednáte a jídlo si nevyzvednete, částka propadá. Je možné ho ale předem nabídnout na „burze” na stránkách, kde se jídla objednávají.

Dietní menza pro studenty UK je v budově Městské polikliniky Praha ve Spálené 12, Praha 1, viz http://prahamp.cz/index.php?nid=7262&lid=CZ&oid=1262528

Kromě menzy můžete k drobnému občerstvení využít také bistro Gouda v budově Chemické sekce (Hlavova 8, suterén) nebo nedávno otevřený bufet 1. lékařské fakulty (U Nemocnice 4, dvorní trakt) a mnohá další restaurační zařízení v okolí.

INFORMACE O MENZÁCH:
kam.cuni.cz/KAM-20.html

Komentáře

Zdravím, zajímalo by mě, když ve webkreditu si lze objednat i více porcí, je možné si je pak vyzvednout? Nebo jak to je?

Ano, jde to - objednávání mám osobně vyzkoušeno se 2 porcema :-)
Limit odběru dotovaných jídel (za studentskou cenu) jsou tuším 3 jídla denně (někteří studenti však tvrdí, že 5). Osobně mám vyzkoušena tři jídla. Možná se do toho limitu počítá i bageta - v době lístků, snídaní a večeří se totiž fasovaly tři “bony” na osobu a den. Byly nutnou podmínkou pro zakoupení bagety/snídaně/oběda/večeře za studentskou cenu.

Obrázek uživatele Jan Kriz

Ahoj,

vždy jsem měl za to, že limit je měsíční (nevím kolik, řekl bych kolem 60-90) na zlevněné jídla (kde bageta se počítá jeko zlevněná snídaně/večeře). Nikdy jsem ale na limit nenarazil - na obědy nechodím každý den a bagety jím zřídka.

Určitě ale lze jeden den odebrat více jídel a pozvat třeba spolužáka co si zapomněl ISIC.

Jan Kříž

Děkuji mockrát za odpovědi :-)

Přihlásit se k odběru Comments for "Stravování" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.