Studentský web - jak psát diskuzní příspěvky

Na tomto webu můžete diskutovat na dvou základních místech: jednak pod článkem, který se zabývá problematikou, která vás zajímá (prakticky libovolný článek), anebo ve fóru, kde můžete pokládat libovolné dotazy. Pokud si nejste jisti, níže najdete návod jak na to. Pokud chcete vložit nový diskuzní příspěvek, v levém menu klikněte na Vytvořit obsah a pak na Příspěvek do diskuze. Stejný odkaz je také na vrcholu stránky fóra (Zaslat nový příspěvek typu Příspěvek do diskuse). Viz obrázek. Při psaní nového diskuzního příspěvku (viz obrázek) zvolte jasný a stručný nadpis (Předmět), ze kterého bude patrné, o co v základu ve vašem příspěvku jde. V sekci Slovníky vyberte kategorii, která odpovídá vašemu dotazu (rozbalovací nabídka Fórum) a napište tagy (klíčová slova), které s vaším příspěvkem souvisí. Když začnete psát nový tag, systém vám po malé odmlce nabídne seznam již existujících odpovídajících tagů. Začnete-li např. psát “st”, systém nabídne “stipendia”, “studium” a asi i další. Vyberte a pište další. Tvořit samozřejmě můžete i nové tagy. Jednotlivé tagy oddělujte čárkou. A nakonec v nejdůležitější sekci Text jasně a věcně popište váš dotaz. Snažte se uvést maximum relevantních informací včetně případných webových odkazů apod. Viz též Rychlé tipy pro váš (první) článek a Automatické zasílání novinek z tohoto webu - jak na to? abyste byli stále v obraze, co se tady děje. Prosíme, pište slušně a věcně a buďte trpěliví s čekáním na odpověď (ne vždy je možná rychlá reakce). Snažíme se vám pomoci, ale oceníme, když ne všechny dotazy budeme muset zodpovídat my: budeme rádi, když budete sami odpovídat, diskutovat. Ne jen pasivně čekat na odpověď. Stojíme o vaši pomoc - pište články, diskutujte o tom, co vás trápí nebo zajímá a pomozte nám odpovídat na dotazy vašich spolužáků!

1. Piště články i odpovědi na dotazy apod. My jednak nevíme všechno a druhak náš čas také není nekonečný.
  2. Vyžadujte po všech svých senátorech, aby Vám touto formou pomáhali. Otázky a odpovědi zde mají jednu výhodu - může se k nim dostat kdokoliv a nemusí se znovu ptát. Snadno lze narazit na někoho, kdo zná víc. Můžeme tam snadno sdílet poznatky.
  3. Sdílejte tady své informace, znalosti, poznatky, nápady, … Pomůžete tím sobě (Vaše nápady a postřehy mohou být realizovány, chyby napraveny, ..) i ostatním.
  4. Řekněte nám, co Vám na tomto webu vyhovuje / nevyhovuje, co si o něm myslíte
  5. Aktivním přispěvatelům nabízíme nehynoucí slávu, obdiv a vděk spolužáků! :-D

Poslední poznámka na závěr, než začnete psát novou otázku, zkuste se tu po ní podívat. Možná už se na to někdo ptal. Může pomoci vyhledávání.