Studentský web - jak psát diskuzní příspěvky

Na tomto webu můžete diskutovat na dvou základních místech: jednak pod článkem, který se zabývá problematikou, která vás zajímá (prakticky libovolný článek), anebo ve fóru, kde můžete pokládat libovolné dotazy. Pokud si nejste jisti, níže najdete návod jak na to. Pokud chcete vložit nový diskuzní příspěvek, v levém menu klikněte na Vytvořit obsah a pak na Příspěvek do diskuze. Stejný odkaz je také na vrcholu stránky fóra (Zaslat nový příspěvek typu Příspěvek do diskuse). Viz obrázek. Při psaní nového diskuzního příspěvku (viz obrázek) zvolte jasný a stručný nadpis (Předmět), ze kterého bude patrné, o co v základu ve vašem příspěvku jde. V sekci Slovníky vyberte kategorii, která odpovídá vašemu dotazu (rozbalovací nabídka Fórum) a napište tagy (klíčová slova), které s vaším příspěvkem souvisí. Když začnete psát nový tag, systém vám po malé odmlce nabídne seznam již existujících odpovídajících tagů. Začnete-li např. psát “st”, systém nabídne “stipendia”, “studium” a asi i další. Vyberte a pište další. Tvořit samozřejmě můžete i nové tagy. Jednotlivé tagy oddělujte čárkou. A nakonec v nejdůležitější sekci Text jasně a věcně popište váš dotaz. Snažte se uvést maximum relevantních informací včetně případných webových odkazů apod. Viz též Rychlé tipy pro váš (první) článek a Automatické zasílání novinek z tohoto webu - jak na to? abyste byli stále v obraze, co se tady děje. Prosíme, pište slušně a věcně a buďte trpěliví s čekáním na odpověď (ne vždy je možná rychlá reakce). Snažíme se vám pomoci, ale oceníme, když ne všechny dotazy budeme muset zodpovídat my: budeme rádi, když budete sami odpovídat, diskutovat. Ne jen pasivně čekat na odpověď. Stojíme o vaši pomoc - pište články, diskutujte o tom, co vás trápí nebo zajímá a pomozte nám odpovídat na dotazy vašich spolužáků!

  1. Piště články i odpovědi na dotazy apod. My jednak nevíme všechno a druhak náš čas také není nekonečný.
  2. Vyžadujte po všech svých senátorech, aby Vám touto formou pomáhali. Otázky a odpovědi zde mají jednu výhodu - může se k nim dostat kdokoliv a nemusí se znovu ptát. Snadno lze narazit na někoho, kdo zná víc. Můžeme tam snadno sdílet poznatky.
  3. Sdílejte tady své informace, znalosti, poznatky, nápady, … Pomůžete tím sobě (Vaše nápady a postřehy mohou být realizovány, chyby napraveny, ..) i ostatním.
  4. Řekněte nám, co Vám na tomto webu vyhovuje / nevyhovuje, co si o něm myslíte
  5. Aktivním přispěvatelům nabízíme nehynoucí slávu, obdiv a vděk spolužáků! :-D

Poslední poznámka na závěr, než začnete psát novou otázku, zkuste se tu po ní podívat. Možná už se na to někdo ptal. Může pomoci vyhledávání.

Komentáře

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se odstudované roky sčítají, nebo mám nárok na bakalářské studium 3+1 a magistra 2+1 ? Můj případ je takový, že jsem řádně odstudovala 3 roky bakaláře, po té jsem se však nedostala na magisterské studim, tak jsem se přihlásila znovu na bakaláře, jen na jiný obor. Ten jsem však za necelý rok ukončila a znovu se přihlásila na magistra a tentokrát se i dostala. Nyní jsem ve II.roč nav.mgr. a chtěla bych si ještě rok prodloužit. Mám na to právo v rámci 2+1, nebo už bych musela za další rok platit? S pozdravem Kristýna Fleišmanová

Ahoj, nechápu, proč se ptáš na tomhle místě, pod tímhle článkem, od toho je fórum. ;-) Ale budiž. Ten 1 rok se s tebou “potáhne” napořád, takže na NMgr. máš o rok méně, tedy jen 2 roky. Při překročení délky studia o den se platí za celý rok, takže záleží, kdy přesně jsi se zapsala a ukončila, ale to teď pomiňme. Když budeš NMgr. prodlužovat, budeš okamžitě platit za delší studium, což je hodně.

Přihlásit se k odběru Comments for "Studentský web - jak psát diskuzní příspěvky" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.