Studentský web - pravidla pro psaní článků

Obrázek uživatele SKAS

Článek na tento web může napsat kdokoli. Musí splňovat následující pravidla, jinak může být administrátorem upraven či smazán.

  • nesmí být anonymní - tzn. buď od registrovaného uživatele, nebo alespoň podepsaný s kontaktem v závěru článku
  • musí se vztahovat k Přírodovědecké fakultě UK nebo jejím studentům. Stačí i volná vazba (typu studenti PřF pořádají…), ale propagační články bez vazby na PřF budou odstraňovány.
  • Publikací je článek zveřejněn pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika License a autor si je vědem z ní vyplývajících práv a omezeních.
  • Jednou publikované články je zakázáno svévolně mazat nebo podstatně upravovat tak, aby se ztrácely jednou publikované informace. (Při editacích se doporučuje používat přeškrtlého písma)
  • Při významnějších změnách v článku je autor povinnen vytvořit revizi článku.
  • Článek musí obsahovat perex, který je úvodním textem zobrazovaným na titulní stránce a jasně říká, co je v článku za informace.
  • Článek musí obsahovat alespoň do určité míry vlastní text. Tzn. nelze publikovat pouze převzaté články od jinud (s výjimkou informačních tiskových zpráv spjatých s PřF)

Tato pravidla se vztahují na všechny články, které jsou publikovány na hlavní stránku webu. V případě blogů uživatelů jsou tato pravidla uplatňována v přiměřené míře, pokud je však článek z blogu publikován na hlavní straně webu, vztahují se na něj plně.

V případě jakéhokoli sporu má konečné slovo administrátor;-)

P.S. - Svoboda slova na internetu neznamená že každý si může na nějakém webu psát cokoli, ale to, že každý má svobodu si založit vlastní web…

Komentáře

Ahoj, omlouvám se, že jsem založila další odkaz na poplatky za studium, ale nešlo mi vložit příspěvek pod vlastním jménem, jelikož když kliknu na “vytvořit obsah”, tak tam neni “příspěvek do diskuze”…takže nechápu…Šárka Renzová

Ahoj, nějak nevidím, kde by měl být problém… ;-) Po kliknutí na “Vytvořit obsah” tam je možnost “Fórum - nová otázka”, https://web.natur.cuni.cz/student/node/add/forum Stejně tak je možné vložit příspěvek když jsi kdekoliv na seznamu témat na fóru, třeba https://web.natur.cuni.cz/student/forum/studium (viz nahoře odkaz “Zaslat nový příspěvek typu Fórum - nová otázka”). A podívej se taky na https://web.natur.cuni.cz/student/jak-psat-diskuzni-prispevky (obrázky jsou starší, ale snad to bude zřejmé). A zkus, prosím, pro přehlednost vkládat otázky tam, kam tématicky patří. :-)

Přihlásit se k odběru Comments for "Studentský web - pravidla pro psaní článků" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.