Studentský web - pravidla pro psaní článků

Obrázek uživatele SKAS

Článek na tento web může napsat kdokoli. Musí splňovat následující pravidla, jinak může být administrátorem upraven či smazán.

• nesmí být anonymní - tzn. buď od registrovaného uživatele, nebo alespoň podepsaný s kontaktem v závěru článku
  • musí se vztahovat k Přírodovědecké fakultě UK nebo jejím studentům. Stačí i volná vazba (typu studenti PřF pořádají…), ale propagační články bez vazby na PřF budou odstraňovány.
  • Publikací je článek zveřejněn pod licencí Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika License a autor si je vědem z ní vyplývajících práv a omezeních.
  • Jednou publikované články je zakázáno svévolně mazat nebo podstatně upravovat tak, aby se ztrácely jednou publikované informace. (Při editacích se doporučuje používat přeškrtlého písma)
  • Při významnějších změnách v článku je autor povinnen vytvořit revizi článku.
  • Článek musí obsahovat perex, který je úvodním textem zobrazovaným na titulní stránce a jasně říká, co je v článku za informace.
  • Článek musí obsahovat alespoň do určité míry vlastní text. Tzn. nelze publikovat pouze převzaté články od jinud (s výjimkou informačních tiskových zpráv spjatých s PřF)

Tato pravidla se vztahují na všechny články, které jsou publikovány na hlavní stránku webu. V případě blogů uživatelů jsou tato pravidla uplatňována v přiměřené míře, pokud je však článek z blogu publikován na hlavní straně webu, vztahují se na něj plně.

V případě jakéhokoli sporu má konečné slovo administrátor;-)

P.S. - Svoboda slova na internetu neznamená že každý si může na nějakém webu psát cokoli, ale to, že každý má svobodu si založit vlastní web…