Studentský web - pravidla pro psaní příspěvků

Obrázek uživatele SKAS

Tato pravidla se vztahují na veškeré texty publikované na Studentském webu, včetně všech dotazů a komentářů.

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu PřF UK, která je za web zodpovědná a stanovuje proto závazná pravidla pro psaní příspěvků všeho druhu. Správci webu mají plné právo určovat, co se na webu objeví a jak jsou nastavená pravidla pro moderování a publikaci textů. Svoboda projevu znamená možnost slušně a s respektem k ostatním vyjádřit svůj postoj bez obav z jakékoliv perzekuce. Neznamená ale možnost někoho svévolně jakkoliv napadat, urážet nebo bez důkazů obviňovat. Konstruktivní a věcná kritika je naopak vítána. Na věcnou, slušnou a konkrétní kritiku se snažíme reagovat a případné chyby napravit.
Interpretace a uplatňování pravidel je plně v kompetenci správců webu. Pokud příspěvek nebude v souladu s pravidly níže, bude smazán. Pokud si myslíte, že Vám byl smazán příspěvek dodržující tato pravidla, obraťte se na e-mailem na správce webu.

Desatero psaní příspěvků

1. Všechny články musí být tématicky vhodné pro publikaci na Studentském webu. Všechny komentáře pod články se musí vztahovat zásadně k tématu samotného článku.
  2. Žádný příspěvek nesmí být neuctivý k libovolné osobě (včetně právnických osob). Zakázáno je zejména osobní napadání.
  3. Příspěvky nesmí obsahovat neadresná obvinění a nekonkrétní kritiku. Nebudeme tolerovat např. bez důkazů uváděná obvinění a urážky všeho druhu.
  4. Příspěvek nesmí obsahovat vulgarismy. V žádné podobě.
  5. Autor příspěvku vždy musí uvést svůj funkční e-mail a nesmí se vydávat za nikoho jiného. Nejsou zakázány přezdívky, ale je zakázáno vydávat se za jinou reálnou žijící či zemřelou osobu.
  6. Příspěvek nesmí porušovat internetové zásady typografie (VŠE VELKÝMI PÍSMENY, nevhodné formátování apod.)
  7. Komentář pod článkem nesmí být zbytečně dlouhý nebo opakující informace v diskusi již uvedené.
  8. Příspěvek nesmí být zkopírovaný odjinud, vždy musí být originálním a jedinečným dílem autora. Zakázány jsou zejména stejné příspěvky vkládané do různých nesouvisejících témat.
  9. Příspěvek musí mít smysl, musí sdělovat podstatné informace.
  10. Komentář nesmí mít charakter spamu (reklamy na viagru jsou nejvykřičenějším příkladem).

Pro zájemce, kde jsme brali inspiraci: Lupa a NY Times.