Tělocvik

Obrázek uživatele SKAS

Výuku tělesné výchovy zajišťuje Katedra tělesné výchovy (KTV). Většina výuky probíhá ve Sportovním centru UK (Bruslařská 10, Praha 10 – Hostivař) a v loděnici Regata.

Spojení

Metro A stanice Skalka dále autobus 125 do zastávky Gercenova, Gercenovou ulicí přímo ke sportovnímu areálu.
Metro C stanice Háje dále bus 125 nebo 183 do zastávky Gercenova.
Vlak z Hlavního nádraží do nádraží Hostivař, pěšky dojít nebo použít bus 125,183 do zastávky Gercenova.
Tramvaj konečná zastávka 22 , pěšky dojít nebo použít bus 125,183 do zastávky Gercenova.
Viz mapa

Loděnice Regata
Podolské nábřeží 4
140 00 Praha 4 – Podolí Tramvaj č. 3, 17 stanice Podolská vodárna
Viz mapa

Pro studenty všech bakalářských oborů s výjimkou oborů s modulovým systémem je v 1. ročníku tělesná výchova povinná její náplň je daná. Studenti během 1. ročníku absolvují základy většiny pohybových aktivit nabízených KTV. Ve 2. ročníku je TV také povinná ale její náplň je volitelná. Studenti si mohou vybrat z aktuální nabídky sportů v daném semestru.

V dalších ročnících mají studenti možnost zvolit si tělesnou výchovu jako volitelný předmět. Studenti také musí absolvovat tři povinné kurzy organizované KTV – letní kurz na Albeři ve 2. semestru (Letní kurz TV I.), lyžařský kurz ve 3. semestru (Zimní kurz TV) a vodácký ve 4. semestru (Letní kurz TV II.). Kurzy tělesné výchovy jsou velmi oblíbené jako „socializační“ akce, kde se nejlépe seznámí studenti z početných studijních oborů. V nabídce volitelných kurzů, které lze volit po celou dobu studia, se nachází řada atraktivních pohybových aktivit – kurzy cykloturistiky, vysokohorské turistiky, lyžování, přístrojového i nádechového potápění či kurzy fitness aktivit v tuzemsku i zahraničí.

Semestrální výuka i sportovní kurz jsou ukončeny zápočtem a je jim přiřazen 1 kredit. Podrobnosti o výuce si můžete přečíst na http://www.natur.cuni.cz/fakulta/telesna-vychova/informace-o-vyuce

Studenti s modulovým systémem z oborů BBI, BMOBIBO a EKOEVOBI mohou absolvovat tělesnou výchovu jako volitelný předmět, http://www.natur.cuni.cz/fakulta/telesna-vychova/informace-o-vyuce/teles…

Všichni studenti jsou před zahájením výuky TV povinni absolvovat kontrolní plavecké testy. Na základě plaveckých testů navštěvují někteří studenti lekce základního plavání. Pokud si student biologických oborů zapíše volitelný předmět TV nebo jakýkoli kurz, je povinen projít plaveckými testy. Splnění či nesplnění testu neovlivní účast na tělesné výchově a je mu zaznamenáno do indexu a slouží po celou dobu studia. Testy plní i studenti, kteří volí typ TV, který aktuálně nemá spojení s plaveckými sporty. Např. zapíše-li si student sportovní lezení, plní plavecké testy stejně jako student, který zapíše plavání. Studenti biologie, kteří nezvolí TV jako volitelný předmět, plavecké testy neplní.

Studenti mohou požádat o osvobození z tělesné výchovy ze zdravotních důvodů či jiných závažných. Další možností osvobození od tělesné výchovy je vrcholový sport, viz http://www.natur.cuni.cz/fakulta/telesna-vychova/informace-o-vyuce/osvob…

Vedle povinné výuky je pro zájemce organizována řada sportovních aktivit. Studenti se mohou stát členy Vysokoškolského sportovního klubu (VSK), který organizuje řadu akcí v průběhu semestru i v době letních prázdnin, viz http://www.natur.cuni.cz/fakulta/telesna-vychova/vsk-vysokoskolsky-sport…

V zimním semestru jsou organizovány katedrou tělesné výchovy sportovní akce Memoriál Dr.Bubníka- plavecké štafety, Běh Hostivaří a vánoční turnaje ve sportovních hrách.

V letním semestru jsou organizovány katedrou tělesné výchovy tradiční sportovní akce : Děkanský sportovní den a Akademická aerobic show, Memoriál M.Rotta – basketbalový turnaj.Jejich data naleznete v harmonogramu roku. (vždy v aktuální Karolínce).

INFORMACE O VÝUCE NA KATEDŘE TĚLESNÉ VÝCHOVY:
http://www.natur.cuni.cz/fakulta/telesna-vychova/informace-o-vyuce

Komentáře

Aktualizováno, děkujeme PaedDr. Věře Schätzové.

Přihlásit se k odběru Comments for "Tělocvik" Přihlásit se k odběru Studentský web - All comments
Toto dílo je licencováno podle licence Creative Commons 3.0 Česká republika: Uveďte autora. Neužívejte dílo komerčně. Nezasahujte do díla.

Creative Commons License      Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

Web je provozovaný Studentskou komorou Akademického senátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.